350 Kilo Ağırlığındaki Suriyeli Genç Kız Erdem Hastahanesi'nde Tedavi Olacak

350 Kilo Ağırlığındaki Suriyeli Genç Kız Erdem Hastahanesi'nde Tedavi Olacak

Suriye'nin Halep kentindeki rejim saldırılarından ve çatışmalardan kaçarak Reyhanlı ilçesine sığınan 350 kilo ağırlığındaki Suriyeli Fadiya Cemil Hamigo geçtiğimiz Aralık ayında beklediği yardımı televizyon ekranlarından duyurmuştu. 20 yaşındaki genç kızın kilolarından kurtulması için yaptığı yardım çığlığı yanıtsız kalmadı ve Fadiya Cemil Hamigo Reyhanlı'dan İstanbul'a getirilerek Çamlıca Erdem Hastahanesi Obezite ve Metabolik Cerrahi Kliniği'nde tedavi altına alındı. 

Ülkesinde sadece ilaç tedavisi aldığını, maddi durumunun yetersiz olması ve iç savaş yüzünden tedavisine düzenli devam edemediğini söyleyen Fadiya Cemil Hamigo, "Türkiye'de haber yapıldıktan sonra birçok kişi destek oldu. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Sağlığıma kavuşacağım için çok sevinçliyim. Bana bu imkanı sağlayan Çamlıca Erdem Hastanesi ve doktorlarına çok teşekkür ederim." dedi.

Obezite ve Metabolik Cerrahi Kliniği Uzmanı Op. Dr. Ömer Avlanmış tarafından tedavisine başlanan Fadiya için şu an özel bir diyet programı uygulanıyor. Fadiya'da obezite haricinde hastalık olup olmadığının tespit edileceğini belirten Op. Dr. Ömer Avlanmış, obezite hastası genç kızın birçok ilgili branş tarafından muayene edileceğini ve yapılan tetkikler doğrultusunda uygun görüldüğünde mide küçültme ameliyatı geçireceğini söyledi. 

11.01.2017