Akupunktur ile Migren Tedavisi

Detaylı bilgi için formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.
Doğrulama KoduDoğrulama Kodunu Yenile
Akupunktur ile Migren Tedavisi09.03.2020

Akupunktur, birçok hastalığın tedavisinde kullanılan, oldukça etkili, bilimsel bir tedavi yöntemidir. Zayıflama amacıyla kullanımına aşina olduğumuz akupunktur ile migren tedavisinde de oldukça başarılı sonuçlar elde etmek mümkün.
Akupunktur tedavisi binlerce yıl önce Çin’de uygulanmaya başladığında ‘Geleneksel Çin Tıbbı’ çerçevesindeyken, ileriki yıllarda Batıda geliştirilmiş, kuru iğneleme tedavisi de eklenerek ‘Batı Akunpunkturu’ formuna ulaşmıştır. Günümüzde akupunktur pek çok alanda tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Bunlardan biri de migren tedavisi. Eski geleneksel Çin Akupunkturunun daha bilimsel, hastalıklara ve hastaya göre ayarlanmış, kasları ön plana alan ve gerektiğinde tedaviyi elektroakupunktur ile kombine eden şeklidir. İngiltere, İsveç, Almanya başta olmak üzere çoğu Avrupa ülkesi ve dünya ülkesinde artık Batı Medikal Akupunkturu yapılmaktadır. Dünyada akupunktur ile yapılan bilimsel çalışmaların ve yayınların çoğu da Batı akupunkturu temellidir. Akupunktur, tıpta birçok alanda etkili olmakla beraber kesin ve yüz güldürücü etkiler migren hastalarında görülmektedir. Kronik baş ağrısı ve migren şikayetiyle başvuran hastalarımıza uyguladığımız tedavi, 6-8 seans sürmektedir. İyileşme ilk seanstan itibaren başlamakta olup, takip eden seanslarla da şikayetler tamamen ortadan kalkmaktadır. Akupunktur sayesinde hastalar yıllardır almak zorunda oldukları ve artık fayda görmedikleri ilaçlarını bırakıp, yaşam kalitelerini arttırabiliyorlar.

Uygulama Nasıl Yapılır ?

Seanslarda 0.25 mm çaplı, çok ince uçlu akupunktur iğneleri vücudun belirli noktalarına batırılır, yaklaşık 20-30 dakika tutulur. Bazen elektroakupunktur cihazı da tedaviye eklenir. Kimi zaman da akupunktur uygulanan alana infrared ile ek ısıtma yapılır. Hastalarımız, tedavinin başında haftada 2, daha sonra haftada 1 kez seansa çağrılır. Baş ağrılarına sıklıkla eşlik eden boyun, sırt ağrıları, kimi zaman uykusuzluk şikayetleri de akupunkturdan fayda görür. Kaslardaki halk arasında kulunç diye tabir edilen kas sıkışmaları açılır, rahatlar. Dışardan alınan hiçbir ağrı kesici, kas gevşetici ilaç, kasları açma konusunda akupunktur kadar etkili değildir.