Tüm Bölümlerimiz

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk sağlığı kliniğimiz 0-17 yaşına kadar hem ayakta hem de yatarak hemen hemen tüm hastalıkların teşhis ve tedavisini gerçekleştirmektedir. Hastanemizde çocuklar için özel tasarlanmış klinikler, çocuk aciller, bebek odası, yenidoğan bebek odası ve yenidoğan yoğun bakım alanlarında tanı ve tedavi uygulanmaktadır.

Bebeklerin doğumundan itibaren düzenli takipleri uzman hekimlerimiz ve deneyimli personelimizce izlenmektedir. Kliniğimizde bebeklerimizin doğumdan sonra belirli aralıklarla kontrolleri gerçekleştirilmekte ve dünya sağlık örgütünün standartlarına göre aşıları periyodik olarak yapılmaktadır.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniğimizde, çocuklara koruyucu sağlık hizmetleriyle birlikte hastalıkların erken tanı ve tedavisi hizmetleri sunulması amaçlanmaktadır. Ayrıca anne sütü ile beslenmenin bebeğin gelişimindeki önemli rolünü unutturmamak da kliniğimizdeki en önemli hedeflerden bir tanesidir.

Bebek dostu olan hastahanemizde, bebeklerin fizyolojik gelişimlerini sağlıklı olarak devam ettirebilmeleri amacıyla bebeklerin ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmeleri konusunda ailelere anne sütünün önemi anlatılmakta, kadın hastalıkları ve doğum kliniği de dahil olmak üzere bu konuda tüm hemşire ve hekimlerimiz çaba göstermektedir.

Pandemi döneminde online tıbbi danışmanlık hizmetimiz ile hastahanemize gelmeden online görüşme sistemimizle doktorlarımızla görüşebiliriz.
 

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Randevu

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümümüzden randevu almak için bize ulaşabilirsiniz.

Blog

Çocuklarda Havuz Enfeksiyonlarına Dikkat

Sıcaktan bunaldığımız bugünlerde çocukların en çok keyif aldıkları etkinliklerden biri deniz ve havuzda yüzmek. Ancak havuzlar iyi temizlenmediği zaman...

DEVAMINI OKU

Menenjit Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Menenjit; adı duyulduğunda herkesi endişelendiren ve hayatın her döneminde görülebilen bir enfeksiyon hastalığıdır. Kısaca; beyin ve omurilik çevresinde...

DEVAMINI OKU