Tüm Bölümlerimiz

Yenidoğan Yoğun Bakım

Hayata sağlıklı bir başlangıç için uzman ekip gözetiminde ve uygun koşullarda yapılmış bir doğum en önemli adımdır.

Hastahanemiz kuruluşundan bu yana, çağdaş düzeyde bir hizmet vermek amacı ile hem deneyimli sağlık kadrosunu, hem de teknik donanımını sürekli geliştirmektedir. 

Tüm sağlık branşlarında hizmet vermekte olan hastahanelerimizde ayda ortalama 500 doğumun gerçekleştiği bir doğum servisimiz ayrıca uzman bir kadro ile 24 saat sürekli I., II., ve III. düzey bakımın verildiği Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitelerimiz ( YYBÜ ) mevcuttur. Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi'nde 25. gebelik haftasından itibaren doğan, yüksek riskli bebeklere yoğun bakım desteği sağlamaktadır.

Hastahanelerimizde gerçekleştirilen doğumlarda her biri NRP sertifikasına sahip bir çocuk uzmanı ve bebek hemşiresi doğuma refakat eder. Açık ısıtıcılı yatak, aspiratör, oksijen kaynağı ve ressüsitasyon için gerekli balon-maske ve diğer canlandırma malzemeleri hazır bulundurulur.

‘’Bebek dostu’’ olan hastahanelerimizde zamanında doğan bebeklerin, erken doğan bebeklerin ve hasta doğan bebeklerin anne sütüyle beslenmeye başlamaları hedeflenmiştir. Ünitemizde anne ve baba günde iki kez bebeklerini ziyaret edebilmekte ve anne ile cilt cilde temas (kanguru bakımı) uygulanmaktadır.

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, erken doğan bebeklerin olası sorunlarına uygun çözümler sunmak için çok önemlidir. Geniş konsültan ekibimize sahip olan Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitemize; çocuk cerrahisi, çocuk kardiyolojisi, çocuk nörolojisi, beyin cerrahisi, üroloji, ortopedi ve radyoloji servisleri de destek vermektedirler.

Ünitemize diğer hastahanelerden de bebek kabul etmektedir. Erken doğan veya yoğun bakım ihtiyacı olan hasta bebekler, transport kuvözü ile hastanemize taşınıp, tedavilerine vakit geçirmeden başlanmaktadır.