Karadeniz Fırtınası Bu Kez Bostancı Gösteri Merkezinde Esti!

Karadenizin sevilen seslerinden Resul Dindar...

Karadenizin sevilen seslerinden Resul Dindar, Erdem Hastanesi’nin katkılarıyla Bostancı Gösteri Merkezi’nde düzenlenen konserde sevenleriyle buluştu.

4 mayıs Bostancı Gösteri Merkezi'nde düzenlenen konserde, sanatçı “Divane” adlı albümünün tanıtımını gerçekleştiği gecede, sanatçıyı yoğun bir hayran kitlesi karşıladı. 2 saat sahnede canlı müzik perfonmansı sergileyen sanatçı, yeni albümünden şarkılar söyledi. Bir çok karadeniz türküsünün yanı sıra, sevenlerine süpriz yaparak Türk Sanat Müziğinden Zeki Müren ve Orhan Gencebay’ın parçalarını da seslendirdi. Konserin ilerleyen saatlerinde seyirciler, İzmit Sanatsal Halk Oyunları Ekibi tarafından sergilenen Karadenizin kültürel dansı horonla coştu.

Dinleyiciler arasında yer alan Erdem Hastahanesi Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Külünk, “Resul çok yetenekli bir sanatçımızdır. Sadece karadeniz türkülerini değil tüm Türkiyeyi kapasayan şarkıları da başarıyla seslendirebiliyor. Sürekli halkın içinde olan ve mütevazi kişiliğiye ön planda olan arkadaşımızı gönüden destekliyor ve bu güzel geceyi bize yaşattığı için teşekkür ediyorum.” dedi.

Konser sonunda sanatçı Resul Dindar, “Yol olan yüreklerinize, geceyi paylaştığımız tüm emeklere, sahnemizi var eden kıymetli müzisyen dostlarıma, enstrumanlarının her tınısına, Hüsnü Resioğlu ve "İzmit Sanatsal Halk Oyunları Ekibi"ne, Karadenizimize, kültürümüze, yüreğime işlenen her duygu için sonsuz teşekkür ediyorum. Sesim yettiğince huzurlarınızda olacağım, sizlerle ve sizin için…” dedi.

06.05.2013