5 Soruda Gençlik Aşısı

5 Soruda Gençlik Aşısı15.11.2021

Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik aşısı, cildin hızla nemini ve elastikiyetini artırarak cilde parlaklık veren, ciltte yüksek oranda nem etkisi meydana getiren; zamanın ve çevresel faktörlerin ciltte meydana getirdiği hasarları onarmaya yarayan bir mezoterapi yöntemidir.

Cilde iğne ile enjekte edilerek uygulanan bu karışımlar olgun ve / veya stres, toksin ve yaşlanma süreci neticesinde canlılığını kaybetmiş ciltler için hazırlanmıştır. İçeriğinde somon DNA’ya ek; hyalüronik asit, multivitamin,  multimineral, peptit kompleks ve DMAE bulunan gençlik aşısı ameliyatsız gençleşmenin günümüzdeki en etkili yollarındandır. Kılcal mikro dolaşımı artırır ve cilde yumuşaklık, pürüzsüzlük ve genç bir görünüm kazandırmak için gerekli olan nem ve besinleri sağlar. Yüz ve vücut üzerinde etkilidir. Bu ürün cilde yeniden canlılık, parlaklık, dayanıklılık ve gençlik ışıltısı kazandıracak güçlü bir antioksidandır.

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

Somon DNA tedavisi cilt altına mikro iğneler kullanılarak, mikroenjeksiyon diye adlandırılan bir yöntem ile uygulanır. Uygulamaya başlamadan önce uygulama yapılacak alan, antiseptik özellik taşıyan bir sıvı ile temizlenir ve bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. İkinci aşamada uygulamanın da adını aldığı somon balığından üretilen özel serum cilde enjekte edilir. Enjeksiyon işlemi sonrasında serumun içeriği sayesinde cildin ihtiyacı olan protein ve vitaminler tamamlanmış olur.

Uygulama sonrası herhangi bir iz veya belirti oluşmaz. Bu sayede tedaviye devam ederken günlük hayata ara vermenize de gerek kalmaz. Ancak hassas ciltler için bazı durumlarda küçük kızarıklıklar ve iğne ucuna bağlı olarak morluklar oluşabilir. Bu durum ciddi bir sorun teşkil etmemekle beraber yarım gün gibi kısa bir sürede kızarıklıklar ve morluklar kaybolur.

Gençlik Aşısı Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Cilt sarkmalarında gözle görülür bir iyileşme olur. Özellikle göz çevresinde oluşan, kaz ayakları diye tabir ettiğimiz kırışıklıklarda zamanla ciddi azalmalar görülür. Son zamanlarda yapılan birçok uygulamaya göre oldukça popüler olan gençlik aşısı uygulaması, faydası kanıtlanan birçok klinik deneyler sayesinde oldukça güvenilir ve etkili bir yöntem olarak tercih edilmektedir.

Gençlik Aşısı Uygulaması Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gençlik aşısı (Somon DNA aşısı) işleminden bir hafta kadar önce dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlar;

  • Kan sulandırıcı ilaçların bırakılması,
  • Alkol tüketilmemesi,
  • Kese işlemi veya peeling gibi cildi soyacak ve hassaslaştıracak uygulamamalar yapılmamalı,
  • İçeriğinde glikolik asit bulunan kremler kullanılmamalı,
  • Uygulama yapılacak bölge güneşten korunmalı ve güneş koruyucu kullanılmalı,
  • Son olarak da uygulama günü makyaj yapılmamalıdır.

Gençlik Aşısı Uygulaması Ne Sıklıkla ve Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Somon DNA tedavisinin süreci uygulama yapılacak kişinin cilt yapısına göre değişse de genellikle en az bir, en fazla beş seansta uygulama tamamlanması tavsiye edilir.

Uygulamanın sıklığı da cildin ihtiyacına göre belirlenir. Genellikle 1-3 hafta aralıklarla seans tekrarlanmalıdır. Başarılı sonuçlar alındığında uygulamanın sıklığı da buna paralel olarak azalır. Ancak problemli ciltlerde seanslar daha sıklaştırılmalıdır. Düzenli olarak uygulanan tedavi sonrasında gözle görülür iyileşmeler izlenir. Her uygulama sonrası cildinizdeki değişimi ve canlılığı hissedebilirsiniz.