Biorezonans Nedir?

Biorezonans

Biorezonans uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi için formu doldurun, sizi arayalım.
Doğrulama KoduDoğrulama Kodunu Yenile

Biorezonans Nedir?

Biorezonans bir enerji tıbbı yöntemidir. Biyofiziksel bir teknik olduğu için kimyasal ilaçlar kullanılmaz. Elektromanyetik frekanslarla uygulanmaktadır. Biorezonans cihazından yayılan elektromanyetik frekansın gücü bir cep telefonundan yayılanın binde biri kadardır. Vücudumuza ait tükürük, idrar gibi sıvılarda bulunan sağlıklı frekanslar da güçlendirilerek kişiye verilir. Böylelikle bağışıklık sistemimiz desteklenmiş olur. Bu da ilaçsız, ağrısız ve kalıcı olarak iyileşme anlamına gelmektedir.

Biorezonans uygulamamız hakkında detaylı olarak bilgilendirilmek için formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.
 

Yan Etkisi Var Mıdır?

Hiçbir yan etkisi yoktur. Vücudumuzda birbirinden bağımsız birçok sağlık problemine zemin hazırlayan patolojik elektromanyetik titreşimler, cihaz aracılığı ile ters çevrilir ve kişiye gönderilir. Birbirinin tam tersi iki manyetik alan karşılaşınca nötrleşir. Bu şekilde bakterilerin, virüslerin, parazitlerin, ağır metallerin vb. tüm zararlı etmenlerin manyetik bilgisi vücudumuzdan temizlenmiş olur.
 
!!! Biorezonans ile ilgili bilinmesi gereken önemli noktalardan biri de kalp pili olanlarda, organ nakli yapılmış kişilerde ve gebeliğin ilk 3 aylık döneminde kullanılmamasıdır.
 

Merkezimizde Biorezonansın Kullanım Alanları

 • Sigara Bırakma
 • Kronik Ağrı Tedavisi
 • Obezite / Kilo Verme
 • Alkol Bağımlılığı
 • Madde Bağımlılığı
 • Bach Çiçekleri Terapisi

 

 • Sigara Bırakma

Biorezonans terapileri sonrası vücudun nikotinle tanışık olma durumu ortadan kalkmaktadır. Sigara içme isteği net olarak azalır. Terapi sonrasında vücut nikotini ve yarattığı etkileri unutmuş olur.  Bu terapiler ile vücudun nikotine karşı yıllar içinde geliştirdiği tolerans hali ortadan kalkmakta, vücut sigara dumanını gerçek haliyle, yani vücuda yabancı bir madde olarak algılamaya başlamaktadır.

Sigara bırakma terapileri 2 seans olarak uygulanmaktadır. Genel olarak terapilerin ilk seansından sonra etkisi görülmektedir. İleri derecede bağımlılığı olan hastalarda hekim tarafından gerekli görülürse 3. seans ücretiz olarak uygulanmaktadır. 
 
 • Kronik Ağrı Tedavisi

Biorezonans yöntemiyle yapılan ağrı tedavileri sadece ağrıyı semptomatik olarak ortadan kaldıran tedaviler değildir. Biorezonansı ağrılı probleme karşı vücudu iyileşmesi için uyaran bir tedavi olarak algılamak ve ağrıyı oluşturan mekanizma ile birlikte ortadan kaldırdığını söylemek daha uygun olmaktadır. 
 
En çok görülen kronik ağrı hastalıklarından olan fibromiyaljide biorezonans etkili bir terapi yöntemidir. Fibromiyaljinin biorezonans test ve tedavi sistematiği ile büyük oranda tedavi şansı vardır. 

Kronik ağrı terapilerinde kişinin ağrıyan bölgesine göre tedavi 6 seansta tamamlanmaktadır.
 
 • Obezite / Kilo Verme

Yapılan işlem kısaca gıdalar üzerinde uygulanan bağımlılık terapisidir. Bu terapi karbonhidrat gurubu gıdalar üzerinden yapıldığında iştah azalır, kişi kolayca doymaya başlar. Kişinin yedikleri büyük çaba sarf etmeden, otomatikman azalır.

Biorezonans terapilerinin ardından iştahın ve yeme ihtiyacının belirgin olarak azaldığı görülmektedir. Asıl tedavi etkinliği ise ikinci seansın ardındaki günlerde ve sonrasındaki haftalarda ortaya çıkmaktadır. Terapiler sonrasında; ekmek, makarna, hamur işleri, tatlılar ya da çikolata gibi karbonhidratları aramadığınızı fark edeceksiniz. Bu gıdaları yediğinizde de az miktarının yeterli geldiğini ve kendinizi hiç zorlamadan durdurabildiğinizi göreceksiniz. 

Obezite, kilo verme ve kilo kontrolü sağlama amacıyla kullanılan biorezonans terapilerinde 6 seanslık uygulama sonrası gözle görülür kalıcı sonuçlar elde edilmektedir. 
 
 • Alkol Bağımlılığı

Biorezonans ile alkol bağımlılığı terapisi kişinin sık kullanmış olduğu alkoller cihaza konarak yapılır. Alkol üzerinden yapılan seansların ardından artık vücudun alkol ile kurmuş olduğu ilişki değişir. Bu terapiler kişinin alkole olan isteğini ciddi miktarda düşürmekte: bu sayede aldığı alkol miktarı otomatik olarak azalmakta ve kisinin alkolü tamamen bırakmasını kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda bu terapilerle kişinin alkol almadığı için oluşan sıkıntıları da daha az yaşanır veya hiç yaşanmaz.

 • Madde Bağımlılığı

Biorezonansla madde bağımlılığı terapisinde uygulama kişinin sık kullandığı maddeler üzerinden yapılır. Seans sırasında kişi elektrotlar aracılığıyla cihaza bağlanır ve kullanılan madde cihaza yerleştirilir. Bağımlılık yapan maddenin elektromanyetik frekansı tespit edildikten sonra ters çevrilip kişinin vücuduna geri gönderilir. Birbirinin tam tersi olan bu iki frekans birbirini nötrlemektedir. Böylece kullanılan madde ile vücudun arasındaki frekans bağı temizlenmiş olur. Seans sayısı ve sıklığı kullanılan madde ve kişiye göre değişebilmekle beraber ortalama 5-10 seans arası sürmektedir.

 • Bach Çiçekleri Terapisi

Bach çiçekleri terapisi, Dr. Edward Bach’ın 1930'lu yıllarda ‘her hastalığın altında duygusal bir bozukluk olduğu’ düşüncesine dayanarak araştırmalara başlaması sonucu geliştirilmiştir. Dr. Bach korku, çaresizlik, umutsuzluk, dengesizlik ve tükenmişlik hali gibi günlük hayatımızı zorlaştıran, olumsuz duygu ve düşüncelerin neden olabileceği hastalıkların tedavisini doğada aramış ve yıllar süren araştırmaları neticesinde homeopati temeline dayanarak 38 çiçeği bulmuştur. Dr. Bach yaptığı çalışmalarla çiçeklerin kişide bulunan olumsuz duygusal özellikleri en aza indirgeyip, olumlu özellikleri artırdığını fark etti. Ona göre Bach çiçekleri doğal dengemizi bulmamıza yardımcı olur ve böylelikle duygusal blokajlar kaldırılarak fiziksel rahatsızlıklarda da bedenin kendi kendini iyileştirmesi sağlanır.

Biorezonans bölümümüzde Bach çiçekleri terapisi, biorezonans cihazı aracılığıyla yapılmaktadır.İşlem sırasında hastanın şikayetlerine uygun olan çiçeğin frekansları hastaya nakledilir. Seans sonrası kişiye özel hazırlanan kür günlük kullanım için hastanın kendisine verilir.

Çakmak Erdem Hastahanesi'nde uygulanan biorezonans işlemi hakkında detaylı bilgi ve randevu için 0530 036 06 72' den bize ulaşabilirsiniz.