Tüm Bölümlerimiz

Biorezonans

Biorezonans Nedir?

Biorezonans bir enerji tıbbı yöntemidir. Biyofiziksel bir teknik olduğu için kimyasal ilaçlar kullanılmaz. Elektromanyetik frekanslarla uygulanmaktadır. Biorezonans cihazından yayılan elektromanyetik frekansın gücü bir cep telefonundan yayılanın binde biri kadardır. Vücudumuza ait tükürük, idrar gibi sıvılarda bulunan sağlıklı frekanslar da güçlendirilerek kişiye verilir. Böylelikle bağışıklık sistemimiz desteklenmiş olur. Bu da ilaçsız, ağrısız ve kalıcı olarak iyileşme anlamına gelmektedir.

Biorezonans uygulamamız hakkında detaylı olarak bilgilendirilmek için formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.
 

Yan Etkisi Var Mıdır?

Hiçbir yan etkisi yoktur. Vücudumuzda birbirinden bağımsız birçok sağlık problemine zemin hazırlayan patolojik elektromanyetik titreşimler, cihaz aracılığı ile ters çevrilir ve kişiye gönderilir. Birbirinin tam tersi iki manyetik alan karşılaşınca nötrleşir. Bu şekilde bakterilerin, virüslerin, parazitlerin, ağır metallerin vb. tüm zararlı etmenlerin manyetik bilgisi vücudumuzdan temizlenmiş olur.
!!! Biorezonans ile ilgili bilinmesi gereken önemli noktalardan biri de kalp pili olanlarda, organ nakli yapılmış kişilerde ve gebeliğin ilk 3 aylık döneminde kullanılmamasıdır.
 

Merkezimizde Biorezonansın Kullanım Alanları

  • Sigara ve Alkol Bırakma (Bağımlılık Tedavisi)
  • Kronik Ağrı Tedavisi
  • Alerji Tedavileri
  • Obezite / Kilo Verme
  • Stres Tedavisi

Sigara Bırakma

Biorezonans terapileri sonrası vücudun nikotinle tanışık olma durumu ortadan kalkmaktadır. Sigara içme isteği net olarak azalır. Terapi sonrasında vücut nikotini ve yarattığı etkileri unutmuş olur.  Bu terapiler ile vücudun nikotine karşı yıllar içinde geliştirdiği tolerans hali ortadan kalkmakta, vücut sigara dumanını gerçek haliyle, yani vücuda yabancı bir madde olarak algılamaya başlamaktadır.

Sigara bırakma terapileri 3 seans olarak uygulanmaktadır. Çoğu zaman terapilerin ilk seansından sonra etkisi görülmektedir. İkinci seans ya da destek seans dediğimiz üçüncü uygulama, sigara içme isteğinin devam ettiği durumlarda kullanılır. 
 

Kronik Ağrı Tedavisi

Biorezonans yöntemiyle yapılan ağrı tedavileri sadece ağrıyı semptomatik olarak ortadan kaldıran tedaviler değildir. Biorezonansı ağrılı probleme karşı vücudu iyileşmesi için uyaran bir tedavi olarak algılamak ve ağrıyı oluşturan mekanizma ile birlikte ortadan kaldırdığını söylemek daha uygun olmaktadır. 
 
En çok görülen kronik ağrı hastalıklarından olan fibromiyaljide biorezonans etkili bir terapi yöntemidir. Fibromiyaljinin biorezonans test ve tedavi sistematiği ile büyük oranda tedavi şansı vardır. 

Kronik ağrı terapilerinde kişinin ağrıyan bölgesine göre tedavi 6 seansta tamamlanmaktadır.
 

Alerji Tedavileri

Alerjinin kalıcı olarak tedavi edilebilmesi, bağışıklık sistemini reaktif hale getiren, yani alerjiyi yaratan asıl sebeplerin giderilmesine bağlıdır. Biorezonans, tam da bu noktada devreye girmektedir.

Biorezonans terapileri, alerjiyi bir sonuç olarak görür ve alerjiyi tedavi etmekten çok, alerjiye neden olan temel problemleri ortadan kaldırmaya yöneliktir. Hastalık ancak bu şekilde kalıcı bir şifa bulur. Temel amaç; vücudun işleyişini bozabilecek faktörleri bulmak, bunları ortadan kaldırmak ve sistemi daha dengeli hale getirmektir. Biorezonans terapilerinde, bünyeyi zorlayan asıl problemlere yönelinir, sistem dengelendiğinde alerji ortadan kalkmaktadır.

Alerji tedavileri kişinin özel durumuna ve alerji türüne göre ortalama 10 seansta tamamlanmaktadır. 
 

Obezite / Kilo Verme

Yapılan işlem kısaca gıdalar üzerinde uygulanan bağımlılık terapisidir. Bu terapi karbonhidrat gurubu gıdalar üzerinden yapıldığında iştah azalır, kişi kolayca doymaya başlar. Kişinin yedikleri büyük çaba sarf etmeden, otomatikman azalır.

Biorezonans terapilerinin ardından iştahın ve yeme ihtiyacının belirgin olarak azaldığı görülmektedir. Asıl tedavi etkinliği ise ikinci seansın ardındaki günlerde ve sonrasındaki haftalarda ortaya çıkmaktadır. Terapiler sonrasında; ekmek, makarna, hamur işleri, tatlılar ya da çikolata gibi karbonhidratları aramadığınızı fark edeceksiniz. Bu gıdaları yediğinizde de az miktarının yeterli geldiğini ve kendinizi hiç zorlamadan durdurabildiğinizi göreceksiniz. 

Obezite, kilo verme ve kilo kontrolü sağlama amacıyla kullanılan biorezonans terapilerinde 6 seanslık uygulama sonrası gözle görülür kalıcı sonuçlar elde edilmektedir. 
 
 
 
Çakmak Erdem Hastahanemizde uygulanan biorezonans işlemi hakkında detaylı bilgi ve randevu için 0530 036 06 72' den bize ulaşabilirsiniz.

Biorezonans uygulamamız hakkında detaylı olarak bilgilendirilmek için formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.

Adınız Soyadınız (*)
Cinsiyetiniz (*)
Cep Telefonunuz (*)
E-mail Adresiniz
Onay (*)
Doğrulama Kodu (*) Doğrulama KoduDoğrulama Kodunu Yenile
(*) Zorunlu Alanlar

Blog

Biorezonans İle Kilo Verme

Biorezonans İle Fazla Kilolarınızdan Kurtulun Bedenimizde bulunan tüm doku, organ, hücrelerin kendiliğinden doğal olarak yaydığı bir frekans vardır ve her insanın...

DEVAMINI OKU