Cilt Bakımı

Detaylı bilgi için formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.
Doğrulama KoduDoğrulama Kodunu Yenile
Cilt Bakımı

Her kadın ve erkek güzel görünmek ve güzel bir cilde sahip olmak ister. Yaşlanmanın etkilerini sağlıklı ve parlak bir cilt ile gizlemek herkesin hayalidir. Bakımlı ve sağlıklı ciltlerde kırışıklıklar ve sarkmalar da daha az görülür. Ancak makyaj, hava kirliliği, güneş ışınları ve diğer çevresel koşullar cilt üzerinde lekelenmelere, sivilce ve akne oluşumuna ve aşırı kuruma ya da yağlanmalara neden olarak cildin dengesinin bozulmasına sebep olur. Çevresel koşulların cildinize verdiği hasarı önlemek için yapmanız gereken en önemli şey cildinizi temiz tutmaktır. Gözeneklerinizin temiz ve sıkı olduğundan, nem dengenizin korunduğundan emin olmanız cilt sağlığınız için oldukça önemlidir. Bu nedenle mutlaka günlük olarak cildinizi temizlemeniz gerekir. Kullanacağınız kozmetik temizleyici tonikler, maskeler ve kremler ile cilt temizliğinizi kontrol altına alabilirsiniz. Ancak yapacağınız yüzeysel temizliğin yanı sıra, belirli periyodlar ile cilt bakımına girerek, derinlemesine temizlik yapmanız oldukça önemlidir.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı için uzman bir kliniğe başvurulması gerekir. Evde uygulayacağınız yöntemler cildinizi derinlemesine temizlemek için yeterli olmayacaktır. Bu nedenle cildinizin ihtiyacına göre, kliniğiniz ile birlikte belirleyecek olduğunuz periyodlarda cilt bakımınızı yaptırmanız oldukça önemlidir. Cilt bakımında yapılacak olan adımların ilki cildinize uygun bir peeling uygulamasıdır. Profesyonel olarak yapılan peeling işlemi ile yüzünüz ölü derilerden arındırılır ve gözenekleriniz temizlenmeye hazır hale gelir. Ardından cilt problemleriniz göz önünde bulundurularak cilt tipinize uygun ürün ve ekipmanlar ile cilt temizliğiniz gerçekleştirilir. Buhar veya sıcak hava banyoları ile açılan gözenekleriniz derinlemesine temizlenir. Daha sonra temizleme işlemi uygun bir krem veya maske ile tamamlanır. Daha sonra gözenekleriniz açıkken cilt tipinize uygun olarak nemlendiriciler uygulanır. Nem dengesi sağlanan ciltler daha sağlıklı ve genç bir görünüm sağlar. Nemlendirme işlemi ardından gözeneklerin tekrar küçültülmesi için ürünler ve soğuk presler uygulanır. Tamamen size özel olarak hazırlanacak olan Cilt Bakımı ritüelinizi oluşturmanız ve her zaman aynı sistemle ilerlemeniz cildiniz için iyi olacaktır. Her seferinde farklı teknik ve yöntemler deneyerek cildinizin sağlığını kaybedebilir, cildinizi yorabilirsiniz.

Cilt lekeleri, yoğun sivilce ve akneler, siyah noktalar, renk eşitsizlikleri, soyulma ve dökülmeler ya da aşırı yağlanmalar için farklı cilt bakımı ve tedavi yöntemleri uygulanacaktır. Bu nedenle ilk cilt bakımınız sırasında cildiniz analiz edilmelidir. Bu sayede sizler için en uygun olan yöntemler özenle seçilerek size özel bir periyot oluşturulacaktır.

Sağlıklı bir cilt için bakıma girmek ve kendinizi iyi hissetmek istiyorsanız Estetik ve Güzellik Merkezimizden hemen randevu alabilirsiniz.
 

Cilt bakımı uygulamaları ve Cilt bakımı hakkında detaylı bilgi almak için hemen aşağıdaki formu doldurabilir veya 0850 933 33 05 ve 0850 222 0 494 numaralı telefonlardan bizimle iletişime geçebilirsiniz.