Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Enfeksiyon hastalıkları; mikroplarla meydana gelen hastalıkların teşhis ve tedavisi ile uğraşan bilim dalıdır.

Enfeksiyon hastalıkları zamanında ve doğru tedavi edilmez ise ölümle sonuçlanabilmektedir. Dünyadaki ölümlerin çoğundan mikroplar sorumludur. Enfeksiyon hastalıkları grip, zatürre, menenjit, sinüzit, sarılık, idrar yolu iltihapları, cilt iltihapları, paraziter hastalıklar, tüberküloz, sıtma, ishal gibi hastalıkların tedavisinde son noktadır.

Hastahanemizde Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü; bakteri, virüs, mantar ve parazitler gibi her tür mikrop ile  meydana gelen mikrobik hastalıklarının tanı ve tedavisini gerçekleşmektedir.

Hastahanemizde Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü'nde ayrıca seyahat hastalıkları danışmanlık hizmeti de verilmektedir. Seyahat hastalıkları; seyahat edilen yere, seyahat şekline ve gidilen yerde yapılan aktivitelere bağlı olarak ortaya çıkan sağlık problemleridir. Seyahat Hastalıkları Kliniği kişinin; seyahat edeceği yer, mevcut sağlık durumu, aşı bilgileri, önceden veya şimdi uygulanan tedavileri, gideceği ülkede kalacağı süre ve yapacağı aktivitelere bağlı olarak kişide ortaya çıkması mümkün tüm rahatsızlıkların önlenmesi ve tedavisi ile ilgilidir. Kliniğimizde bu alanda gelişebilecek sağlık sorunları saptanır, gerekli aşılar yapılarak  ilaçların temin edilmesi sağlanır.


Daha fazla bilgi için Erdem Hastahanesi Çağrı Merkezi - 0850 222 0 494 arayabilirsiniz.

Hekimlerimiz