Tüm Bölümlerimiz

Kalp Damar Cerrahisi

Kalp ve Damar Cerrahisi

Günümüzde insan sağlığını en fazla tehdit eden ve ölüme neden olan Kalp ve Damar Cerrahisi Hastalıkları'nın tedavisinde uygulanan girişimler, hasta için hayati önem taşımaktadır. Üstün teknolojinin ve deneyimin çok önemli olduğu bu branşta, hastahanemiz yüksek teknoloji ürünü cihazları, konusunda deneyimli ve akademik kariyere sahip uzman kadrosu ve eğitimli sağlık personelini bir araya getirerek dünya standartlarında hizmet sunmaktadır.

Hastahanemizde özel ameliyathane klimalarına sahip steril ortamda üstün teknoloji ve deneyimli bir ekiple Kalp Damar Cerrahisi ameliyatları gerçekleştirilmektedir. Her hastamız ameliyattan sonra konforlu özel odalarda tecrübeli bir ekip tarafından takip edilmektedir.

Kalp Damar Cerrahisi Bölümümüzde Verilen Hizmetler

 1. Açık Kalp Operasyonları
  • Koroner Bypass Ameliyatları: Sıklıkla her iki meme ve kol atardamarı kullanılarak yapılmaktadır. Uygun hastalarda bu operasyon meme altından, göğüs kemiği kesilmeden de yapılabilmektedir.
  • Kalp Kapak Ameliyatları: Kapak ameliyatlarımız hastanın vücut yapısı ve eşlik eden hastalıklarına bağlı olarak büyük çoğunlukla koltuk altından veya göğüs kemiği yarım kesilerek yapılmaktadır. Çoğu zaman kapak değiştirilmeden tamir edilmektedir.
  • Doğumsal Kalp Hastalıkları ve Kalp Tümörleri: Erişkin yaştaki kalp zarı hastalıkları, tümörler ve kalpteki delikler sıklıkla koltuk altından ufak kesilerle tedavi edilmektedir. 
  • Anevrizma (Aort Damarında Balonlaşma): Bu ameliyatlar göğüs bölgesinde olmak kaydıyla çok büyük oranda göğüs kemiği tam kesilmeden yapılabilmektedir.
 2. Şah Damarı (Karotis Arter) Operasyonları: Felçlerin engellenmesinde çok önemli bir yere sahip olan bu operasyonlar, hastahanemizde yoğun bir şekilde başarılı sonuçlar elde edilerek uygulanmaktadır.
 3. Endovasküler Tedaviler
  • Sırt ve Karın Bölgesindeki Aort Damar Balonlaşmaları (Anevrizma): Nadir görülen bu hastalıkların ameliyatları büyük bir başarı ile yapılmakla birlikte sıklıkla açık ameliyata gerek kalmadan damar içi stent uygulaması (EVAR / TEVAR) yöntemiyle tedavi edilmektedir.
  • Ayak Damarlarındaki Atardamar Tıkanıkları (Periferik Arter Hastalığı): İleri yaşlarda dahi sıklıkla ameliyata ve anesteziye gerek kalmadan balon ve stent yöntemiyle tedavi edilmektedir.
 4. Diyaliz Tedavileri
  • AV Fistül Operasyonları: Tüm hastalar operasyon öncesi ultrasonla değerlendirilip başarı oran çok yüksek sonuçlar elde edilmektedir.
  • Kateter: Geçici ve kalıcı her türlü diyaliz kateter işlemi anjiyo salonunda ve ultrason eşliğinde gerçekleştirilmektedir. Bu durum başarı oranını yükseltip, komplikasyon oranını sıfıra yaklaştırmaktadır.
  • AV Fistül Revizyon Tedavileri: Özellikle yeterli işlev görmeyen veya ağrı, kolda şişlik gibi yakınmalara yol açan problemler ya da yakın zamanda durmuş AV fistüller cerrahi veya balon yöntemiyle tedavi edilmektedir.
 5. Varis Tedavileri: Açık ve kapalı varis ameliyatları merkezimizde ameliyathane şartlarında intraoperatif ultrason kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Estetik amaçlı skleroterapi, radyofrekans veya lazer kateter ile ya da zamk yöntemiyle varis operasyonları merkezimizde sıklıkla yapılan müdahalelerdir.
 6. Derin ven Trombozu ve Pulmoner Emboli: (Bacak toplardamarında pıhtı oluşumu ve bu pıhtının akciğere kaçması) Çoğu zaman hayatı tehdit eden ve ilaç tedavisiyle takip edilmeye çalışılan bu hastalıklarda damar içi pıhtı çözücü tedaviler uygulanmaktadır.
 7. Kemoterapi Tedavileri: Kemoterapi için gereken port kateterleri anjiyo salonunda ultrason yardımıyla gerçekleştirilmektedir.

 

Kalp Damar Cerrahisi tedavisi ve ameliyatı için bize hemen ulaşın!

Blog

Köpük Skleroterapi ile Varis Tedavisi

Skleroterapi yönteminin kılcal damar varislerinin tedavisinde kullanılmaya başlamasıyla hastalar tedavi sonrası artık aynı gün işlerine devam edebiliyorlar. Varis bir...

DEVAMINI OKU