Soğuk Lipoliz

Soğuk lipoliz uygulaması hakkında detaylı bilgi için formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.
Doğrulama KoduDoğrulama Kodunu Yenile
Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz ile bölgesel zayıflama          Soğuk lipoliz uygulaması

Soğuk Lipoliz

Cerrahi işlem gerektirmeyen yüksek soğutma gücü ile yağ hücrelerini dondurarak diğer dokulara zarar vermeden bölgesel zayıflama sağlayan Soğuk Lipoliz uygulamasından şimdi yararlanın.

Bilgi almak için bizi arayın: 0505 959 29 57


Soğuk lipoliz, yağ dondurma uygulamasına verilen genel addır. Bu prosedürde yağ hücreleri belirli derecelere kadar soğutulur. Tedavi sırasında diğer dokulara zarar verilmez ve bu sayede yağların vücuttan atılması sağlanır. Genellikle kilo vermek için diyet ve egzersiz programlarından sonuç alamamış kişilerin başvurduğu en etkili zayıflama yöntemlerinden birisidir. Teknolojinin yardımı ile kısa bir sürede deri altındaki yağ hücreleri hedef alınır ve söz konusu hücreler eliminasyon noktasına kadar dondurulur. FDA onaylı soğuk lipoliz ile kişi yaklaşık olarak 3 ay içerisinde ideal vücut formuna ulaşabilir. Bu işlemin fazlasıyla tehlike arz ettiğini söylense de aslında tam tersidir. Bölgesel zayıflama için soğuk lipoliz yoluna başvurmuş çoğu kişinin memnuniyet oranı maksimum seviyelerdedir. İşlem yaklaşık olarak 45 dakika ile 1 saat arasında kişiye göre değişiklik göstermektedir.

Soğuk Lipolizin Zararları Nelerdir?

Soğuk lipoliz, cilt altındaki yağ hücrelerini hassasiyetle kontrollü şekilde soğutur. Yani dondurulan yağ hücrelerinin büzülmesini ve daralarak bozulmasını sağlayan bir prosedürdür. Kısa süre içerisinde işlem görmüş kişinin vücudu dondurulan yağları işleyerek ölü yağ hücrelerini kökten ortadan kaldırmaktadır. Eğer basen, kalça, sırt ve bacak, karın, göbek gibi bölgelerinizden rahatsız iseniz FDA onaylı soğuk lipoliz tedavisini almanızda sakınca yoktur. Son derece güvenli ve etkili bir yöntem olarak kayıtlara geçen soğuk lipolizin tedavi sonrasında ise iyileşme süreci minimaldir. Bölgesel incelme tedavisine başlanıldığı anda hedeflenen bölgeye aplikatör ve ped uygulanır.Tedavi görmüş kişiler kısa süreliğinde rahatsızlık ve ağrı hissedebilmektedir. Ayrıca uygulama işlemleri sürerken herhangi bir ağrı veya acı duyulmaz. Kişilerin unutmaması gereken bir diğer konu ise soğutulan bölgede; uyuşma, ağrı, kızarıklık, kramp görülebilmesidir. Söz konusu uyuşukluk ise birkaç hafta etkisini hissettirebilir.

Soğuk lipoliz tedavisinde liposuction işlemi gibi cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyulmaz. Tedavi sonrası kişilerin vücudunda 2-8 cm arasında incelme sağlanabildiği ve yağ birikimlerinin %20-40 oranında azaldığı kaydedilmiştir.


Soğuk Lipoliz Kimlere Yapılır?

Lenf drenaj adı verilen yöntem ile bozulan yağlar kolaylık ile vücuttan atılabiliyor. Bu nedenle vücudun ani değişikliğini kaldıramayacak kişilere bu işlem yapılmamaktadır. Hamileler, raynaud sendromu olanlar, kriyoglobulinemi hastaları, yeni kalp krizi geçiren kişiler, kalp pili olanlar, 18 yaşın altında olanlar, şeker hastası olanlar ve kan dolaşımında bozukluk görülen kişiler tedaviden yararlanamamaktadır.

Soğuk lipoliz tedavisi karışık görünse de aslında etkisi kısa sürede kendini belli etmektedir. Tedaviden 2 hafta sonra hastanın vücudunda değişiklikler görülebilir. Bunun yanında gözle görülür sonuçlar iki ay içerisinde meydana çıkar. 3’üncü ayın sonunda ise tedavinin en verim alındığı dönemdir. Söz konusu ölü yağ hücrelerinin vücuttan işlenip atılması yaklaşık olarak 4-6 ay sürmektedir. Dondurulan yağ hücreleri tamamiyle yok edilmeye maruz bırakıldığı için sonuçların kalıcı olduğu bilinmelidir. İleriki dönemlerde herhangi bir sarkma problemi ortaya çıkmayacaktır.


Soğuk Lipoliz Tedavisi Sonrası

Soğuk lipolizde herhangi bir cerrahi işlem gerekmediği için hasta yan etkilerden sonra günlük rutinine hemen dönüş sağlamaktadır. Soğuk lipolizin ağrısız ve acısız aynı şekilde etkili bir yöntem olduğu kesinlikle unutulmamalıdır. Soğuk lipoliz tedavisi almış bir kişinin bölgesel incelme aşamaları bittiğinde spora gitmesi veya diyet programları uygulaması gerek görülmemektedir. Tabii ki mevcut formlarından yüksek memnuniyet duyan kişiler formlarını korumak maksadıyla spor yapabilir, ileriki dönemlerde sağlıklı bir hayatın parçası olabilirler.


Soğuk Lipoliz uygulamalarımız ve Soğuk Lipoliz fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için hemen aşağıdaki formu doldurabilir veya 0505 959 29 57 numaralı telefonlardan bizimle iletişime geçebilirsiniz.