Çakmak Erdem Hastahanesi

Çakmak Erdem Hastahanesi

“İnsana hizmet Erdem’dir.” anlayışıyla 1989’dan beri sunduğumuz sağlık hizmetlerimizin daha geniş kitlelere ulaşması amacıyla 1994 yılında Çakmak Erdem Hastahanesi’ni hizmete açtık. Anadolu Yakası’nın ilk özel hastanelerinden biri olan Çakmak Erdem Hastahanemiz kurulduğu yılllarda sadece 7 branşta, 22 yatak kapasitesi ile 2500 m² kapalı alanda hizmet verirken; 2003 yılına gelindiğinde artan sağlık ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla yenilenerek tüm branşlarda, 124 yatak kapasitesi ile hizmet verebilecek, 10.000 m² kapalı alana ulaşmıştır. Çakmak Erdem Hastahanemiz gerek sunduğu hizmetlerin kalitesi, gerekse merkezi konumu sebebi ile yerli ve yabancı hastaların sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için sıkça tercih ettiği kurumlardan biri olmuştur. Hastanemiz ayaktan ve yatan her türlü tıbbi hizmete güvenle ulaşabileceğiniz teknolojik donanım ve uzman kadroya sahiptir.

Yoğun Bakım Yatak Kapasitemiz ve Teşhis Ünitelerimiz

Çakmak Erdem Hastahanemizde 7 genel ve 1 acil olmak üzere toplam 8 ameliyathane bulunmaktadır. Hastahanemizde; diyaliz merkezleri, cerrahi yoğun bakım, genel yoğun bakım, pediyatri yenidoğan yoğun bakım, koroner yoğun bakım ve kardiyovasküler yoğun bakım ünitesi olmak üzere toplam 33 adet yoğun bakım hasta yatağı bulunmaktadır. Ayrıca hastane bünyesinde ileri teşhis ve tedavi üniteleri de (MR, Bilgisayarlı Tomografi, Anjiyografi, Dijital Röntgen, 4 Boyutlu Ultrasonografi) bulunmaktadır.

 • Merkezi Konum ve Kolay Ulaşım
  Merkezi Konum ve Kolay Ulaşım
 • Geniş Anlaşmalı Kurum Ağı
  Geniş Anlaşmalı Kurum Ağı
 • İhtiyaca Yönelik Tasarlanmış Odalar
  İhtiyaca Yönelik Tasarlanmış Odalar
 • Bebek Dostu Hastane
  Bebek Dostu Hastane
 • Tüm Branşlarda Kaliteli Hizmet
  Tüm Branşlarda Kaliteli Hizmet
İmkânlar
 • Otopark
  Otopark
 • Kafeterya
  Kafeterya
 • İbadethane
  İbadethane
 • İnternet
  İnternet
 • Havalimanından Transfer
  Havalimanından Transfer
İletişim Bilgileri
Alemdağ Cad. Sezer Sok. No: 3-5 Ümraniye - İstanbul İletişim Editörü: Selda Pekmez
0850 222 0 494
 
Nasıl Giderim?

Çakmak Köprüsü Durağından - (Dudullu Yönünden) Geçen Otobüsler
8K, 9ÜD, 11ÇB, 11H, 13H, 19D, 131, 131A, 131B, 131TD, 131Ü, 138, 138B, 139, 139A, 139D, 139S, 320, 522 

Çakmak Köprüsü Durağından - (Üsküdar Yönünden) Geçen Otobüsler
9ÜD, 11P, 11V, 19D, 320, 14YE

Kadıköy Yönünden Gelen Otobüsler
10, 13, 14, 14B, 14ES, 19D, 20Ü

Metro: İstanbul Otogar’dan M1 Yenikapı Metro hattına binilerek Yenikapı durağında inilir, Marmaray Metro hattına geçiş yapılır. Marmaray Üsküdar istasyonunda Üsküdar - Çekmeköy metro hattına geçiş yapılır, Çakmak durağında inilerek 1. çıkıştan hastaneye ulaşım sağlanabilir.

Metrobüs: Anadolu veya Avrupa yakasından Metrobüs hattı kullanılarak Altunizade durağında inilir, Üsküdar - Çekmeköy metro hattına geçilir. Çakmak durağında inilerek 1. çıkıştan hastaneye ulaşım sağlanabilir.

Marmaray: Anadolu veya Avrupa yakasından Marmaray kullanılarak Üsküdar istasyonuna geçilir, Üsküdar - Çekmeköy metro hattına geçiş yapılır, Çakmak durağında inilerek 1. çıkıştan hastaneye ulaşım sağlanabilir.

Minibüs: Üsküdar (merkez) yönünden Ümraniye istikametine giden minibüslere binilir, Çakmak Erdem Hastanesi karşısında inilir.

Havalimanı

 • Sabiha Gökçen: Sabiha Gökçen Havalimanından HAVABUS otobüsleri ile veya İETT E10 - E11 sefer sayılı otobüs hatları ile Göztepe Köprüsü durağında inilir, 15-20 dakika sürecek taksi yolculuğu ile hastaneye ulaşım sağlanabilir.
 • İstanbul Havalimanı: İstanbul Havalimanı’ndan yaklaşık 30-45 dk aralıkla hareket eden H-2 sefer numaralı İSTANBUL HAVALİMANI - MECİDİYEKÖY otobüsüne binilir, Mecidiyeköy Metrobüs durağında inilir. Metrobüs hattına aktarma yapılarak Altunizade durağında inip Üsküdar - Çekmeköy metro hattına geçilir, Çakmak durağında inilerek 1. çıkıştan hastaneye ulaşım sağlanabilir.

Deniz Yolu: Anadolu veya Avrupa yakasından deniz yolu kullanılarak Üsküdar iskelesine geçilir. Yaklaşık 20-25 dakika sürecek taksi yolculuğu ile hastaneye ulaşım sağlanabilir.