Dünya Diyabet Gününe Özel Stant Etkinliği Gerçekleştirdik

Dünya Diyabet Gününe Özel Stant Etkinliği Gerçekleştirdik15.11.2021

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli bir halk sağlığı sorunu haline gelen diyabetin öneminin vurgulanması amacıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da “14 Kasım Dünya Diyabet Günü” olarak kutlanmaktadır. Halk arasında şeker hastalığı olarak da bilinen diyabetin görülme sıklığı her geçen gün artmaktadır. Diyabet kan şekerini düzenleyen insülin hormonunun üretilememesi veya hücrelerdeki etkinliğinin azalmasına bağlı olarak ortaya çıkan ve artmış kan şekeri düzeyleri ile tespit edilen kronik bir hastalıktır. 

Biz de Erdem Sağlık Grubu olarak, diyabet hastalığına farkındalık yaratmak amacıyla 14 Kasım Dünya Diyabet Günü sebebiyle Metrogarden AVM'de stant etkinliği gerçekleştirdik.

Alışveriş merkezine gelen ziyaretçilerin büyük bir ilgi gösterdiği standımızda hastanemiz hemşireleri tarafından ziyaretçilerin açlık ve tokluk kan şekerleri ölçülerek, diyabet ve beslenme konularında bilgilendirildiler ve riskli olanlar hastaneye yönlendirildi. 

Dünya Diyabet Gününe Özel Stant Etkinliği GerçekleştirdikDünya Diyabet Gününe Özel Stant Etkinliği GerçekleştirdikDünya Diyabet Gününe Özel Stant Etkinliği Gerçekleştirdik