Genital Estetik Uygulamaları ile Yeni Bir Sen!

Uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi için formu doldurun, sizi arayalım.
Doğrulama KoduDoğrulama Kodunu Yenile
Genital Estetik Uygulamaları ile Yeni Bir Sen!01.02.2023

Yüzyıllardır var olan güzel görünme içgüdüsüne son yıllarda genital estetik operasyonları da eklendi. Genital deformasyonların giderilme işlemleri estetik kaygıların yanı sıra sağlık gerekçeleriyle de kadınların gündeminde yer almaya başladı. Bu operasyonlar lazer cihazlarıyla yapılabildiği gibi, cerrahi olarak da uygulanabilir.

Genital estetik operasyonlarında en güncel teknolojiler kullanılmakta olup hasta genellikle aynı gün içinde taburcu edilmektedir. Hastanemizde genital estetik işlemlerinde vajinoplasti, labioplasti, perineoplasti ameliyatları yapılmaktadır.

 

Vajinoplasti

Doğuştan gelen esnek vajen veya uzun süreli kabızlık sorunu, zor doğumlar ve doğum sayısının fazla olması nedeniyle genişleyen vajen, vajinoplasti denilen ameliyat işlemiyle tedavi edilir. Bu ameliyatla fazla dokular çıkarılır ve vajen daraltılır. Bu ameliyat estetik amaçlı yapılabileceği gibi, sağlık problemleri nedeniyle de yapılabilmektedir.

Vajinoplasti ameliyatlarında hastaya spinal, lokal veya genel anestezi uygulanır. Operasyon süresi 30-45 dakikadır. Hasta aynı gün taburcu edilebilir.

 

Labioplasti

Labiumların estetik açıdan düzgün olmaması kişide özgüven kaybına, cinsel ilişkide ağrıya, bu bölgenin nemli kalmasından dolayı enfeksiyon oluşumuna neden olmaktadır. Labioplasti son yıllarda en sık yapılan genital estetik ameliyatlarından biridir. Vajinanın kenarlarındaki labio major (dış dudak) ile labio minor (iç dudak) düzenlenmesi anlamına gelen labioplasti, daha çok genç kadınların rahatsızlık duyduğu doğuştan şekil bozukluğu olan labiumların düzeltilmesi operasyonudur. 

Ameliyat öncesinde lokal veya genel anestezi uygulanır, ameliyat sonrasında hasta aynı gün içinde taburcu edilir. Hafif ağrı ve kanama görülmesi normaldir, bu ağrılar geçicidir. 2-3 gün içerisinde günlük yaşantıya dönülür. Bir ay içerisinde dikişler erimiş ve süreç tamamlanmış olur.

 

Perineoplasti

Perine bölgesi, vajina ile anüs arasındaki bölgeye verilen isimdir. Genital estetik alanında yaygın olarak yapılan perineoplasti ameliyatı, perinenin estetik olarak düzeltilmesi anlamına gelmektedir. Genellikle doğum sonrası perine bölgesindeki düzensizliklerin giderilmesi amacıyla yapılan bu işlem tek başına yapılabileceği gibi, vajina daraltma işlemleriyle eş zamanlı olarak da uygulanabilir. Ameliyatta özellikle göze hoş gelmeyen şişkinlikler ve istenmeyen kısımlar giderilir.

Ameliyat sonrası hastalar birkaç gün içinde günlük yaşama dönebilir, ağrı ve rahatsızlık hissi minimal düzeydedir. Ağır kaldırma, bisiklet veya at binme, esneme hareketleri bir süre önerilmemektedir. Kesi bölgesi temiz ve kuru tutulduğu takdirde dikişler iki hafta içerisinde eriyecektir.

 

İdrar Kaçırma

Genellikle ilerleyen yaş faktörü ve yapılan doğumlar sonrasında kadınlar arasında görülen idrar kaçırma sorunu tedavi edilebilmektedir Bu tedavi yöntemiyle kısa sürede etkili sonuçlar almak mümkündür.

 

 

SIK SORULAN SORULAR

Cerrahi genital estetik işlemleri hamile kalmayı etkiler mi?

Hayır, işlemlerin gebelik ya da doğuma hiçbir olumsuz etkisi bulunmamaktadır.

Genital estetik sonrası his kaybı yaşanır mı?

Tam aksine, bu işlemler sonrasında vajen yapısı sıkılaştırılıp deformasyonlar giderildiğinden, hastanın özgüvenini de kazanmasıyla beraber his algısı artış gösterir.

Cerrahi genital estetik işlemlerinden sonra cinsel hayata ne zaman dönüş sağlanabilir?

Yapılan cerrahi operasyona göre değişmekle birlikte, 4 - 8 hafta arasında cinsel birliktelik önerilmez.

Operasyon sonrası iz kalır mı?

Lazerle yapılan işlemlerde herhangi bir iz kalmamaktadır. Cerrahi operasyonlarda ise kullanılan dikişler iki hafta içerisinde erimektedir.

Genital estetik işlemlerinin ücretleri ne kadar?

Kişiye yapılacak işleme ve ek operasyon durumuna göre fiyat bilgisi değişiklik gösterebilir. Bu nedenle hekim görüşü sonrasında bu bilgilendirmeyi yapmak daha doğru olacaktır.