Çamlıca Erdem Hastanesi açıldı...

07.02.2010

Üsküdar Çamlıca'da inşa edilen Özel Çamlıca Erdem Hastanesi törenle hizmete açıldı.

Açılışa Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış töreninde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sağlık sektöründe yaptıkları çalışmaları anlattı. Acil servise kaldırılan hiçbir hastanın, yanında yakını ya da kimliği olmasa bile kapıdan geri çevrilmeyeceğini belirten Erdoğan, Bu konuda talimat verdim. SSK hastanesiydi, devlet hastanesi ya da özle hastane fark etmez. Çünkü ben damdan düştüm. Damdan düşenin halinden anlarım." dedi. Yıllar önce Düzce'de yaşadıkları bir trafik kazasının ardından kamyon benzeri bir ambulansa tıkış tıkış doldurulduklarını belirten Erdoğan, "Yanımıza bir hemşire bile vermediler. Serumları, yaralı olanlarımız tutuyordu. Önce orada SSK'lı mı yoksa emekli mi olduğumuzu sordular. Yarı baygın haldeydim. Sonra bizi Bolu'da bir hastaneye götürdüler. Orada da aynı soru ile karşılaştık. SSK'lıyız diye bizi o devlet hastanesine almadılar. Biz bunları yaşadık." diye konuştu.

Erdoğan, ABD'nin, sağlık sistemindeki aksaklıklarla uğraştığını belirterek, "Bizim gerçekleştirdiğimiz reformlara hamd olsun gıptayla bakıyorlar, örnek alıyorlar.'' dedi. Erdoğan, Tam Gün Yasası'nı çıkardıklarında belli kesimlerden direnç geldiğini belirterek, "Şu anda yasa çıktı. Özel hastanelerimizde, devlet hastanelerinde de, üniversitelerimizde de hiçbir problem yok.'' diye konuştu.

Erdoğan konuşmasının ardından Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile birlikte kurdeleyi keserek hastanenin açılışını gerçekleştirdi. Hastanenin sahibi olan Külünk ailesi, Başbakan Erdoğan'a plaket ve bir vazo hediye etti.

Açılışın ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı, İstanbul Valisi Muammer Güler, hastaneyi gezerek hastaları ziyaret ettiler. Yeni doğan bebek bölümünü gezen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Erkan-Eda Tüfekçioğlu çiftine bebeklerin dedelerinin ismini sordu, ‘’Ömer Yusuf’’ adını koymalarını önerdi. Bekir-Melike Arıcı çiftinin erkek bebeğini seven Erdoğan ailenin talebi üzerine bebeğe Eşref Recep adının konmasını söyledi.