Meme Kanseri Farkındalık Söyleşisi

Meme Kanseri Farkındalık Söyleşisi15.10.2019

15 Ekim Dünya Meme Sağlığı gününde “On Amazon Yüksek Doz Yaşam” kitabının 2 yazarı ile Çakmak Erdem Hastahanesinden genel cerrahi ve psikiyatri uzmanlarının da katıldığı “Meme Kanseri Farkındalık Söyleşisi” düzenlendi. Çakmak Erdem Hastahanesi lobisinde gerçekleşen etkinliğe katılım yüksek oldu.

Kitabın yazarlarından Ayşe Durul Aslan ve Elif Bozkurt kanserle nasıl mücadele ettiklerini ve kitap yazmaya nasıl karar verdiklerini anlattılar. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Adem Topaloğlu, meme kanseri hakkında çıkan haberlerle insanların korkutulduğu oysa günümüzde kanserin erken evrede teşhis edildiğini ve iyileşme oranının arttığını söyledi. Düzenli kontrollerin kanserden korunmada çok etkili olduğunu belirten Topaloğlu, kulaktan dolma bilgiler ile hareket etmemek gerektiğini de ekledi.

Psikiyatri Uzmanı Erhan Yüksek ise, kansere yakalanan hastaların kendinden çok ailesini düşünerek üzüldüğünü, onların verdiği tepkilerin hastaya moral verecek şekilde olması gerektiğinin altını çizdi. Ayrıca, hastaların gerçekçi düşüncelerle kanserle mücadele etmelerinin süreci daha kolay atlatmalarını sağlayacağını belirtti.

Genel bilgilendirmeler sonrasında katılımcıların sorularının cevaplandırıldığı söyleşi, yazarların kitapları imzalamalarıyla sona erdi.

Meme Kanseri Farkındalık SöyleşisiMeme Kanseri Farkındalık SöyleşisiMeme Kanseri Farkındalık SöyleşisiMeme Kanseri Farkındalık SöyleşisiMeme Kanseri Farkındalık SöyleşisiMeme Kanseri Farkındalık SöyleşisiMeme Kanseri Farkındalık SöyleşisiMeme Kanseri Farkındalık Söyleşisi