Göz Altı Işık Dolgusu

Detaylı bilgi için formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.
Doğrulama KoduDoğrulama Kodunu Yenile
Göz Altı Işık Dolgusu03.05.2023

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Gözlerimiz en dikkat çekici ve önemli estetik alanlardan biridir. Göz altı bölgesinde morluk, torbalanma, sarkma ve kırışıklıklar çoğu insanın rahatsızlık duyduğu problemlerdir. Genellikle uyku yetersizliği, stres, yaşlanma, genetik faktörler, kötü beslenme, alerjik reaksiyonlar ve sigara gibi nedenlerden kaynaklanan bu durum kişinin yorgun, üzgün veya yaşlı görünmesine neden olur. Göz altı ışık dolgusu, meydana gelen bu durumları tedavi etmek için kullanılan medikal bir işlemdir. Bu uygulamayla cilt rengi güzelleştirilir ve ciltte pürüzsüz bir görünüm elde edilir.

İşlemde kullanılan ürün göz altı uygulamaları için tasarlanmıştır. Bu işlemle göz altı çukurları doldurulur, ışık yansıtılarak cilt aydınlatılır ve canlandırılır. Bu nedenle ışık dolgusu olarak adlandırılır.

Kimlere Uygulanamaz?

Göz altı ışık dolgusu morlukları, halkaları ve torbaları olanlara, yaşlanma belirtileri gösterenlere ve cilt tonunu eşitlemek isteyen 18-65 yaş arası herkese uygulanabilir. Ancak hamile ve emziren kadınlara, aktif enfeksiyonu olanlara, pıhtılaşma sorunu yaşayanlara, cilt hastalığı olanlara ve alerjik reaksiyon gösterenlere uygulanmamalıdır. Ayrıca, kan sulandırıcı ilaçlar kullananlar da bu işlemi yaptırmadan önce hekimlerine danışmalıdır.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yakın dönemde sıklıkla tercih edilen göz altı ışık dolgusu, uzman ve deneyimli hekimler tarafından gerçekleştirilir. Bu işlemle nemini kaybetmiş gözaltı bölgesine gerekli nemi ve hacmi geri kazandırmak için hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri kullanılır. Ameliyatsız olarak yapılan tedavi, kısa iyileşme süresi nedeniyle tercih sebebidir.

Göz altı dolgusu işlemi öncesinde gözün alt kısmına lokal anestezik krem sürülerek bölge uyuşturulur. Bu sayede kişinin herhangi bir acı hissetmemesi sağlanır. Ardından dolgu, bölgeye bir kanül yardımıyla kademeli olarak enjekte edilir. İşlem için deri altına tek bir noktadan giriş yapılır ve gözün çevresi bu dolgu maddesi ile doldurulur. Operasyon tek seanstan oluşur ve 20 dakika sürer, işlem sonrasında kişi günlük yaşantısına rahatlıkla dönebilir. Kanülün uygulandığı yerlerde kızarıklık oluşabilir, bu tamamen normal bir etki olup birkaç saat içerisinde kendiliğinden geçer.

Göz altı ışık dolgusu, kullanılan hyaluronik asidin vücudumuzda doğal olarak bulunması sebebiyle güvenle uygulanabilen bir işlemdir. Göz altı ışık dolgusu kalıcılığı 9-12 ay sürmekte, çökme ve çökmenin beraberinde getirdiği morluklar ortadan kaldırılarak ciltle bütünleşen bir renk elde edilmektedir.  İşlemi düzenli olarak yaptırarak etki süresinin arttırılabilmesi mümkündür.

Göz Altı Işık Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz altı ışık dolgusu sonrasında işlemin oturması için 2 haftalık bir süre gerekmektedir. Bu süre boyunca dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Uygulama sonrası 2-3 gün boyunca hamam, sauna gibi sıcak ortamlardan ve saç kurutma makinesinden uzak durulması önerilir. Ayrıca çok sıcak suyla banyo yapılmamalıdır. Bu süreçte cildi temizlemek için sadece hekimin önerdiği ürünler kullanılmalı ve göz çevresine temas etmekten kaçınılmalıdır. Göz altı ışık dolgusu yaptıranlar yorumlarına bakıldığında belirtilen konulara dikkat etmenin uygulamanın etkisini arttırdığı görülmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatı Ne Kadar?

Göz altı ışık dolgusu fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Uygulamanın yapılacağı bölgenin büyüklüğü, kullanılacak ürünün kalitesi, uygulayacak hekimin deneyimi ve uygulama süresi gibi unsurlar fiyatları etkileyen temel etkenlerdir. Bunun yanı sıra hastanın durumunun doğru analiz edilmesi ve hastaya uygun bir operasyon planlanması da önemlidir. Bu nedenle fiyat konusunda net bir bilgi almak için 0850 222 04 94 numaralı hattımız üzerinden hastahanemizle iletişime geçebilirsiniz.