Lazer Epilasyon Hakkında Merak Edilenler

Lazer Epilasyon Hakkında Merak Edilenler01.03.2018

Epilasyon uygulamasından önce ve sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Lazer epilasyon uygulamalarından önce lazer epilasyon uygulamasının başarısı ve yan etkilerinin en aza indirilebilmesi için önemli noktalar bulunmaktadır. Epilasyon uygulanacak bölgelerin cilt rengi güneş veya solaryumdan bronzlaşmamış olup, seans sırasında kişinin gerçek ten rengine yakın olmalıdır.

Lazer epilasyon uygulaması yapılacak bölgelerdeki kıllara son 15 gün içinde ağda, cımbız gibi işlemler yapılmamış olmalı ve cilt ile ilgili soyma işlemleri (kimyasal peeling vb.) 15 gün önceden bırakılmalıdır. Lazer epilasyon uygulanacak kıllara sarartma, boyama gibi işlemler yapılmamış olmalı kendi renginin korunmasına özen gösterilmelidir. Lazer epilasyon uygulaması öncesi cilt üzerinde makyaj, krem gibi uygulamaların temizlenmiş olması gerekmekte, düzenli kullanılan ilaçların mutlaka seanstan önce bildirilmesi gerekmektedir.

Lazer epilasyon sonrasında ise cilt sürekli nemlendirilmelidir. Güneşe çıkılmadan 10 dk. öncesinde güneş koruyucusu sürülmelidir. Epilasyondan 24 saat sonrasında duşa girilmelidir.

Lazer epilasyon uygulama seans aralıkları ne kadar olmalıdır?

Her lazer epilasyon işleminde ana hedef döngüsel olarak etkilenmenin en yüksek olduğu anajen evredeki kıl ve kıl köklerini doğru zamanda yakalayarak tahrip etmektedir. Bu evrede etkilenen kılların dökülmeleri 1-2 hafta sürebilir. Etkili olacak yeni bir seans için, tekrar kılların oluşumunu sağlayacak anajen evreye giren kıl köklerine işlem uygulanması için uygun zaman beklenmelidir. Bu zamanlar ise; yüz 3-4 hafta  vücut bölgesinde 4-8 hafta arasında değişebilmektedir.

Epilasyonun yan etkileri nedir?

Halk arasında inanılanın aksine ter bezleri, meme dokusu ve üreme organları üzerinde yan etkisi bulunmamakta, doğurganlığı engellememektedir. Sertifikalı uzmanlarımız tarafından doz belirlendiği ve takip edildiği takdirde komplikasyon ve yan etki riski (infeksiyon, skar oluşumu, hiper ve hipopigmentasyon) minimaldir.

Lazer epilasyon kimlere uygulanmaz?

  • Gebelere ve gebelik riski olanlara,
  • Beyaz, sarı, kızıl ve ayva tüyü şeklinde kıla sahip kişilere,
  • Ciltte aktif lezyonları olan kişilere,
  • Cilt soyma işlemi yaptıranlara,
  • Roacutan (dermatolojik bir tür ilaç) kullanımı sırasında ve sonrasında 6 aylık sürede,
  • Solaryumda veya güneşte bronzlaşmış olan kişilere,
  • Herpesli (uçuk) bulunan bölgelere,
  • 14 yaşından küçüklere lazer epilasyon işlemi yapılmaması gerekmektedir. 

Lazer epilasyonda kesin sonuç garantisi var mıdır?

Tıbbi olan bu uygulamalarda %100 garanti vermek hem doğru, hem de gerçekçi degildir. Lazer epilasyondan alınan cevap kişinin ten rengine, kıl rengine ve hormonel yapısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Uzmanlarımız tarafından muayene edildikten sonra bilgi verilmektedir.

Lazer epilasyon uygulamalarımız ve paket fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak için 0850 222 04 94 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.