Şimdi Lazer Epilasyonun Tam Zamanı!

Şimdi Lazer Epilasyonun Tam Zamanı!07.10.2017

Yaz aylarını geride bıraktık ve sonbahara geçiş yapmış bulunuyoruz. Soğuk mevsimler lazer epilasyona başlamak için en doğru zaman. Fakat lazer epilasyona başlamadan önce iyi bilgi sahibi olmak şart. Şüphesiz artık her köşe başında bir lazer merkezi görmeye başladık. Hatta internette duyurulan kampanyalarla çok uygun fiyatlara bile seans veya paket hizmetleri satın almak mümkün. Fakat unutmamak gerekiyor ki, lazer epilasyon yapılmadan önce hakkında iyi bilgi sahibi olmalı, uzman olmayan kişilere işlemlerimizi yaptırmaktan kaçınmalıyız. İyi araştırılmadan yaptırılan epilasyon işlemi, paramızın  çöpe gitmesine neden olurken, sağlığımızı da tehdit edebiliyor.

Günümüzde birçok bayan ve erkek istenmeyen tüylerinden kurtulmak için bu yöntemi kullanıyor. Lazer epilasyon; kişiye, uygulanan bölgeye ve kıl tipine uygun lazer enerjisini vererek kılların yok edilmesi yöntemidir. Lazer epilasyon yöntemi ciddi zararlara yol açmamaktadır. Ancak uygulama esnasında ve uygulama sonrasında cilt tipine göre bir takım olumsuz etkiler görülebilir. Lazer epilasyon uygulanan bölgede kişinin cilt hassasiyetine göre değişen sürede; 1 saat ile birkaç gün arasında kızarıklık oluşabilir. Deride kaşıntı, yanma, şişme gibi etkiler de 3-4 gün sonrasında geçer.

Hamileler, Lazer Epilasyona Dikkat!

Hamilelerde lazer uygulamasıyla ilgili araştırmalar etik açıdan çok uygun olmadığı için yapılamamaktadır. Ancak ilk 3 ay içerisinde lazer epilasyon yöntemi önerilmemektedir. Sonraki aylarda da annenin bebeğine zarar gelebileceği endişesi, lazer yaptırırken bebeğin hareketlenmesi ve hafif ağrının anneyi rahatsız etmesi gibi durumlar söz konusu olabileceği için tavsiye edilmemektedir. Başlanmış bir lazer epilasyon tedavisi varsa ve hamilelik bu süreçte oluştu ise tedavinin hamilelik sonrasına ertelenmesi uygun olacaktır.

Lazer epilasyon uygulamalarında lazerin etki alanı, cilt ile sınırlıdır. Bu sebeple lazer enerjisinin etkisi cilt altına inmediği için bölgede bulunan iç organlar, rahim ve yumurtalıklara bir zararı bulunmamaktadır ve kısırlık ya da diğer iç hastalıklarına sebep olmamaktadır.