Vajinoplasti (Vajina Estetiği)

Detaylı bilgi için formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.
Doğrulama KoduDoğrulama Kodunu Yenile
Vajinoplasti (Vajina Estetiği)27.09.2021

Son dönemlerde estetik amaçlı yapılan işlemlerin çeşitliliği giderek artmaktadır. Vajina estetiği de bunlardan birisidir. Normal doğum sonrası meydana gelen değişimlerden ya da vajinanın görüntüsünden memnun olmayan ve cinsel hayatta sorun yaşayan kadınlar sıklıkla genital estetik uygulamalarına başvurmaktadır. Vajinoplasti de genital estetik uygulamalarından en çok tercih edilenler arasındadır.

Vajinoplasti Nedir?

Vajinoplasti zor doğumlar, kilolu bebek doğurma, tekrarlayan doğumlar, ileri yaş ya da genetik olarak bağ dokusu zayıf olması sebebiyle ortaya çıkan sorunları ortadan kaldırmak amacıyla yapılan vajina estetiği (rekonstrüksiyonu) anlamına gelmektedir. Vajina estetiği sonrası bu bölge daraltılarak daha sıkı ve düzgün bir hal alır ve bu durum hastaları hem görsel hem de cinsel açıdan memnun etmektedir.

Vajinoplasti Hangi Amaçla Yapılır?

Bu işlem genelde vajinadaki bağ ve kas dokusunun zayıflaması sebebiyle bu bölgede yaşanan gevşeklik genişlik hissinde kaynaklı ilişki sırasında his kaybı, haz almada azalma ve cinsel isteksizlik hissedilmesidir. Ayrıca cinsel ilişki, egzersiz yaparken, hapşırma, öksürme, ağırlık kaldırma gibi aktiviteler sırasında gaz çıkarma problemi de vajinoplastinin yapılma sebeplerindendir. Vajinoplasti bu nedenlerin dışında tekrarlayan vajinitler, idrar kaçırma gibi tıbbi sorunların giderilmesi amacıyla da tercih edilen bir işlemdir.

Vajinoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Vajinoplasti ameliyatı veya bilinen adıyla vajina estetik ameliyatı vajinada görülen genişlemeleri ve gevşemeleri düzeltmek amacıyla yapılmaktadır. Vajinoplasti ameliyatı, yaklaşık 1-1,5 saat sürmektedir. Vajinoplasti, genel anestezi ya da epidural yöntemle yapılabilmektedir. Bu işlem sırasında kas ve bağ dokuları onarılarak, alan daha sıkı hale getirilir.

Vajinoplasti Ameliyatı Sonrası Süreç Nasıl İlerler?

Vajinoplasti ameliyatı sonrası hasta aynı gün taburcu olabilir. İşlem sonrası vajinoplasti yaptıranlar arasında birkaç hafta iç çamaşırda lekelenme görülebilir; aktif kanama beklenmez. Birkaç gün boyunca ödem ve ağrı kesicilerle kolaylıkla giderilebilecek ağrılar görülebilir. Ödem şikâyeti de buz koyularak hafifletilebilir. İşlem sonrası hastalar iki, üç gün sonra normal hayatlarına devam edebilirler. Hastanın özellikle 1-2 hafta hijyen kurallarına dikkat etmesi, 6 hafta boyunca cinsel ilişki, tampon veya vajinaya etki edebilecek herhangi bir uygulama yapmaması gerekir. Ek olarak 4 hafta hamam, sauna gibi nemli ortamlara girilmemeli ve 2 hafta boyunca kabızlık yaşanmaması için lifli beslenmeye özen göstermesi gereklidir. Gerekirse laksatifler denilen bağırsak hareketini artıran ilaçlar kullanılabilir.

Vajinoplasti Ameliyatından Sonra Normal Doğum Yapılabilir mi?

Vajinoplasti ameliyatı normal yolla doğum yapmaya engel olacak bir ameliyat değildir. Ancak vajinoplastinden sonra normal doğum yapılırsa bu tekrar vajinadaki esnekliği bozup, gevşemelere sebep olabilir. Bu sebepten dolayı, vajinoplasti normal yolla bebek sahibi olmak isteyen kadınlara önerilmez.

Vajinoplastinin Avantajları Nedir?

Vajinoplasti yaptıranlar bu operasyondan çok memnun olmaktadırlar çünkü bu operasyon sayesinde hem cinsel problemler hem de varsa idrar kaçırma ve tekrarlayan vajinal enfeksiyonlar gibi fonksiyonel problemler çözülmüş olur.

Vajinoplasti Fiyatları Ne Kadar?

Vajinoplasti fiyatları veya vajina estetiği fiyatları, bu konu ile alakalı en çok merak edilen başlıklardandır. Vajina estetiği fiyatları, ameliyatta kullanılan malzemelere ve daraltmanın derecesine göre değişiklik göstermektedir, bu sebeple detaylı muayene sonrası fiyat verilmektedir.

Hastanemizde uygulanan vajinoplasti işlemi hakkında daha fazla bilgi ve randevu almak için 0850 222 04 94 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.