Erdem’de Yeni Normal Dönem

Erdem’de Yeni Normal Dönem28.05.2020

Yeni normal süreç, Covid-19 virüsünden sonra hayatın normale dönme aşamalarını kapsamaktadır. Bu aşamalar hastahanelerimizde kontrollü ve temkinli olarak yapılmaktadır.

Hasta güvenliği odaklı sağlık hizmetlerimizi yeni normal sürecin gerekliliklerine göre düzenledik. Hastahanelerimize girdiğiniz andan itibaren yeni normal süreç uygulamalarını görebilirsiniz. Bu konuda misafirlerimize yönelik uyarıcı ve yönlendirici yazılar hazırladık. Bekleme alanlarından hasta odalarına kadar her mekanda, yeni normal sürece özel uygulamalar bulunuyor. 

Bunlardan bazıları:
 

  • Korunaklı Poliklinik ve Alanlarda Hizmet Verme

Sağlığınız için, Covid-19 şüphesiyle başvuran hastalarımız ile rutin poliklinik hizmeti almaya gelenlerin tanı ve tedavileri tamamen ayrı bloklarda ve alanlarda yapılmaktadır. Hastalar hastahane girişinde bulunan çalışanlarımız tarafından şikayetlerine göre ilgili alana yönlendirilmektedir.
 

  • Sosyal Mesafeyi Koruma

Sosyal mesafeyi korumak için; danışma ve hasta bankoları önünde bekleme aralıkları konuldu, kafeteryalardaki masalarda oturma düzeni sosyal mesafe uygulamalarına göre organize edildi, bekleme alanlarındaki sandalye gruplarında belirli aralıklarla oturma düzeni oluşturuldu. Ayrıca, personelimizin çalıştığı ortamlarda ve yemek salonları gibi yoğun olduğu yerlerde de benzer önlemler alındı.
 

  • Üst Düzey Dezenfekiyon İşlemleri

Normal zamanlarda yaptığımız temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerini bu süreç boyunca daha sık ve yoğun olacak şekilde uyguladık. Ayrıca hastalarımızın fark etmediği veya göremediği steril ve yarı steril alanlarda, ameliyathanelerden yoğun bakım ünitelerine kadar ilave tedbirler alındı.
 

  • Maske Kullanma

Hastalığın yayılmasını engelleme amacıyla hastahane içerisinde tüm personelimiz maske kullanırken, buna ek olarak bazı personellerimiz siperlik de kullanmaktadır. Tüm misafirlerimizin ve refakatçilerinin de hastahane içerisinde maske takmasını önemsiyoruz ve maske kullanmasını istiyoruz.
 

  • Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümünde Alınan Önlemler

Gebelik süreci içinde olan ve doğum yapacak hastalarımızın koronavirüs tehlikesiyle karşı karşıya kalmasını engellemek için gerekli tüm önlemler alınmıştır. Bu amaçla Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniklerimizi, doğumhanelerimizi, ameliyathanelerimizi, yenidoğan bebek bakım odalarımızı ve doğum sonrası yatan hasta servislerimizi 7/24 aktif olan ek hizmet binamıza taşıdık. Ek hizmet binamız, koronavirüs teşhis ve tedavi hizmeti vermeyip, tamamen steril bir ortama sahiptir.