Yutulabilir Mide Balonu ile Ameliyatsız Zayıflayın

Yutulabilir mide balonu hakkında detaylı bilgi için formu doldurun, sizi arayalım.
Doğrulama KoduDoğrulama Kodunu Yenile
Yutulabilir Mide Balonu ile Ameliyatsız Zayıflayın12.07.2023

Yutulabilir Mide Balonu
 

Yutulabilir mide balonu nedir?

Yutulabilir mide balonu diğer adıyla elipse mide balonu, obezite tedavisinde kullanılan anestezi ve cerrahi işlem gerekmeden mideye takılabilen yeni teknoloji mide balonu çeşididir. Bu balon sayesinde  diyetle birlikte hızla kilo verilebilir. İşe yarama prensibi diğer mide balonu yöntemleriyle aynıdır. Yutulabilir mide balonu sayesinde daha az yenilerek  tokluk sağlanabilir ve böylece kilo verme sağlanır. 
 

Yutulabilir mide balonu nasıl takılır?

Yutulabilir mide balonunun diğer mide balonu yönteminden en önemli farkı endoskopi ve anestezi gerektirmeden uygulanabilmesidir.  Balon ince bir katetere (tüpe) bağlı hap şeklindedir. Balonu yuttuktan sonra mideye yerleştiğinden emin olmak için röntgen yardımıyla kontrol edilir. İyice yerleştiğinden emin olduktan sonra kateter yardımıyla balon özel sıvı ile doldurulur ve kateter yavaşca çekilir. Balon midede 4-6 ay süreyle kalır, sonrasında kendiliğinden vücuttan atılmaktadır.

 

Yutulabilir mide balonu kullananlar kaç kilo verebilir?

Herhangi bir cerrahi işlem yapılmadan gerçekleştirilen bu yöntemde hastalar doktorun ve diyetisyenin önerilerine uyduğu müddetçe 25 kilo kadar verebilmektedirler. Mide balonu yöntemi diğer obezite tedavilerine göre etkisi daha çabuk geçen bir yöntemdir. Ancak hasta bu balon midesinde kaldığı sürece beslenme alışkanlığını diyetisyen eşliğinde düzenleyip, sonraki süreçte de bunu korumaya özen gösterirse verdiği kilolar kalıcı olur.
 

Yutulabilir Mide Balonunun Avantajları

 • Anestezi kullanılmaması,
 • Endoskopi yapılmaması,
 • Ekstra işlem gerektirmemesi, kendiliğinden vücuttan atılması,
 • Komplikasyon oranının çok düşük olması.
Tüm bunlara ek olarak; cerrahi bir işlem olmaması, hastanede yatış gerektirmemesi ve kısa süreli bir işlem olması ekstra faydalarıdır.

 

Yutulabilir mide balonu kimlere uygulanabilir?

 • Vücut kitle indeksi 25 ve üzeri olan kişilere,
 • Yüksek kiloya bağlı tip 2 diyabet, tansiyon ve benzeri rahatsızlıkları bulunan kişilere,
 • Anestezi problemi yaşayan kişilere,
 • Obezite ameliyatından çekinen kişilere,
 • Morbid obezite hastalarına, cerrahi öncesi risklerini azaltmak amacıyla uygulanabilir.
   

Yutulabilir mide balonu zararlı mıdır?

Yutulabilir mide balonunun zararları, bu işlem hakkında en çok merak edilen konulardan biridir. Herhangi bir tıbbi işlem gibi mide balonu uygulaması da belirli riskler taşır. Prosedüre özgü riskler, endoskoptan etkiler, yemek borusu veya mide yaralanmalarını içerir. Ancak bunlar çok nadir olarak görülmektedir.

 

Yutulabilir mide balonu fiyatları hakkında bilgi almak için 0850 222 04 94 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.