Tüm Bölümlerimiz

Estetik ve Güzellik Merkezi

Estetik

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer tek renkli, oldukça düz, yoğun ve aynı fazlı paralel dalgalar halinde hareket eden yüksek güçlü ışık demetidir. Normal ışık insan teninde yüzeysel kalırken lazer ışıkları derinlemesine etki göstermektedir. Tıpta insan vücudunda kozmetik düzeltmeler amacıyla kullanımı gerçekleşmektedir.
Lazer epilasyon Ünitelerimizde yapılan uygulamalara yönelik tanısal ve tedavi edici lazer uygulamaları; uzman ve deneyimli estetisyenler, tecrübeli hemşireler ve güncel tıbbi donanım eşliğinde hijyenik koşullarda yapılmaktadır.

Lazer Epilasyon hakkında detaylı bilgi ve randevu için TIKLAYINIZ

 

Cilt Bakımı

Her kadın ve erkek güzel görünmek ve güzel bir cilde sahip olmak ister. Yaşlanmanın etkilerini sağlıklı ve parlak bir cilt ile gizlemek herkesin hayalidir. Bakımlı ve sağlıklı ciltlerde kırışıklıklar ve sarkmalar da daha az görülür. Ancak makyaj, hava kirliliği, güneş ışınları ve diğer çevresel koşullar cilt üzerinde lekelenmelere, sivilce ve akne oluşumuna ve aşırı kuruma ya da yağlanmalara neden olarak cildin dengesinin bozulmasına sebep olur. Çevresel koşulların cildinize verdiği hasarı önlemek için yapmanız gereken en önemli şey cildinizi temiz tutmaktır. Gözeneklerinizin temiz ve sıkı olduğundan, nem dengenizin korunduğundan emin olmanız cilt sağlığınız için oldukça önemlidir. Bu nedenle mutlaka günlük olarak cildinizi temizlemeniz gerekir. Kullanacağınız kozmetik temizleyici tonikler, maskeler ve kremler ile cilt temizliğinizi kontrol altına alabilirsiniz. Ancak yapacağınız yüzeysel temizliğin yanı sıra, belirli periyodlar ile cilt bakımına girerek, derinlemesine temizlik yapmanız oldukça önemlidir.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı için uzman bir kliniğe başvurulması gerekir. Evde uygulayacağınız yöntemler cildinizi derinlemesine temizlemek için yeterli olmayacaktır. Bu nedenle cildinizin ihtiyacına göre, kliniğiniz ile birlikte belirleyecek olduğunuz periyodlarda cilt bakımınızı yaptırmanız oldukça önemlidir. Cilt bakımında yapılacak olan adımların ilki cildinize uygun bir peeling uygulamasıdır. Profesyonel olarak yapılan peeling işlemi ile yüzünüz ölü derilerden arındırılır ve gözenekleriniz temizlenmeye hazır hale gelir. Ardından cilt problemleriniz göz önünde bulundurularak cilt tipinize uygun ürün ve ekipmanlar ile cilt temizliğiniz gerçekleştirilir. Buhar veya sıcak hava banyoları ile açılan gözenekleriniz vakum aletleri ile derinlemesine temizlenir. Daha sonra temizleme işlemi uygun bir krem veya maske ile tamamlanır. Daha sonra gözenekleriniz açıkken cilt tipinize uygun olarak nemlendiriciler uygulanır. Nem dengesi sağlanan ciltler daha sağlıklı ve genç bir görünüm sağlar. Nemlendirme işlemi ardından gözeneklerin tekrar küçültülmesi için ürünler ve soğuk presler uygulanır. Tamamen size özel olarak hazırlanacak olan Cilt Bakımı ritüelinizi oluşturmanız ve her zaman aynı sistemle ilerlemeniz cildiniz için iyi olacaktır. Her seferinde farklı teknik ve yöntemler deneyerek cildinizin sağlığını kaybedebilir, cildinizi yorabilirsiniz.

Cilt lekeleri, yoğun sivilce ve akneler, siyah noktalar, renk eşitsizlikleri, soyulma ve dökülmeler ya da aşırı yağlanmalar için farklı cilt bakımı ve tedavi yöntemleri uygulanacaktır. Bu nedenle ilk cilt bakımınız sırasında cildiniz analiz edilmelidir. Bu sayede sizler için en uygun olan yöntemler özenle seçilerek size özel bir periyot oluşturulacaktır.

Sağlıklı bir cilt için bakıma girmek ve kendinizi iyi hissetmek istiyorsanız Erdem Hastahanesinden randevu alabilirsiniz.

 

Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz

Soğuk lipoliz, cerrahi işlem gerektirmeyen yüksek soğutma gücü ile yağ hücrelerini dondurarak diğer dokulara zarar vermeden yağları parçalar. Soğuk lipoliz, Liposuction uygulamasına yakın bir etki oluşturularak vücudun şekillendirilmesini sağlar.
Soğuk lipoliz; alt karın, bel çevresi, bacak ve sırt gibi inatçı yağ dokusunun olduğu bölgelerde kullanıma son derece uygundur. Doğal yollarla, cerrahisiz, yüksek hasta konforu ve kısa iyileşme süresi sayesinde etkili bir bölgesel incelme yöntemidir.


Soğuk Lipoliz hakkında detaylı bilgi ve randevu için TIKLAYINIZ.

 

Lenf Drenaj

Lenf drenaj bir masaj yöntemidir. Basınç kullanımı ile yapılan masaj sayesinde vücuttaki kan dolaşımı hızlandırılmaktadır. Bu yöntem sayesinde vücutta ve damarlar arasında toplanan sıvının yok edilmesine olanak sağlanır. Ödem ve sıvı toplanmalarında kullanılan lenf drenaj yöntemi sayesinde ameliyat sonrası aşamalarda, ödem toplanmasına sebep olan hastalıkların tedavi sürecinde, hamilelik sonrası ödemlerde, selülit tedavisinde ve vücut sıkılaştırma çalışmalarında kullanılır. Bölgesel olarak zayıflamak isteyen kişiler tarafından da lenf drenaj sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir.

Genellikle kasların ve sarkan derilerin toparlanmasında da bu tedavi yöntemi kullanılmaktadır. Yüksek kilolara ulaşan kişilerde, hızlı kilo alıp veren kişilerde zayıflamayı ve vücudun sarkmasını önlemeyi amaçlayarak Lenf Drenaj cihazlarından yardım alınmaktadır. Aynı zamanda çeşitli lenf rahatsızlıklarının tedavi edilmesinde de sıklıkla kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Lenf Drenaj Nasıl Uygulanır?

Lenf drenaj uygulaması lenf drenaj cihazı ile gerçekleştirilmektedir. Cihaz tüm vücuda uygulama yapabildiği gibi, bölgesel çalışmalara da müsait bir cihazdır. Hafif görülen rahatsızlıkların tedavisinde tek başına bir tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Ancak ileri seviyelere ulaşmış rahatsızlıklarda lipoliz veya radyofrekans gibi farklı tedavi yöntemleri ile eş zamanlı kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Lenf drenaj cihazı ayak uçlarından başlayarak boyun bölgesine kadar uzanan basınçlı bir masaj yapmaktadır. Aşırı ileri seviyelerde damar rahatsızlığı ve dolaşım problemleri olmayan tüm hastalara uygulanabilen bu yöntem ile kan dolaşımı hızlandırılır. Yoğun olarak ihtiyaç duyulan basen, bacak ve bel gibi bölgelere daha sık bir masaj uygulaması yapılabilmektedir.

Yapılan bu tedavi seanslara bölünerek gerçekleştirilir. Uygulama yapılan her bir seans yaklaşık olarak 20 dakika sürmektedir. Cihazda tedavi için seçilen programa göre seansın süresi uzayabilir veya kısalabilir. Seans uzunluğu ve basınç oranı hastanın ihtiyacına göre belirlenmektedir. Güçlü ve basınç ile yapılan masaj ile vücuttaki ödem oranı azaltılarak vücutta rahatlama sağlanmaktadır.

Kesin tedavi için seans sayısı da hastadan hastaya değişmektedir. Hafif evrelerde olan hastalar için 10 seans veya daha az seanslar önerilmektedir. İleri evrelerde olan hastalar için seans sayısı 10-15 arasında olmaktadır. Rahatsızlığın derecesine göre seans sayısı artabilir veya azalabilir.

Lenf Drenaj Sonrası Nasıl Olur?

Lenf Drenaj işleminden sonra vücutta biriken bölgesel yağlanmalar ve ödemler atılır. Bu nedenle sık idrara çıkma görülebilir. İşlem sonrasında herhangi bir ağrı veya acı görülmez. Aynı zamanda bu işlem sayesinde vücut dolaşım sistemi de hızlanmaktadır. Düzene giren dolaşım sistemi ile vücutta sıkılaşma sağlanır. Bu sayede daha sağlıklı bir cilt görünümü elde edilmektedir. Sıkılaşmanın da etkisiyle vücutta oluşan toparlanma gözle görülür derecede kendini belli edecektir. Eğer Lenf Drenaj işlemi ile birlikte lipoliz, power plate, radyofrekans gibi işlemleri de görürseniz vücuttaki değişim ve incelme daha da hızlı olacaktır. Metabolizma hızını da arttıracak olan bu işlemler ile daha sağlıklı ve dinamik bir vücuda kavuşabilirsiniz. Lenf drenaj uygulaması yaklaşık olarak 4 veya 6 seanstan sonra gözle görülür boyutta etkilerini göstermeye başlar. Vücut tipine ve işlem yoğunluğuna göre sonuçlar daha hızlı veya daha yavaş alınabilmektedir. Ancak lenf drenaj bölgesel zayıflama, ödem atımı ve dolaşım problemleri için oldukça olumlu sonuçlar veren bir işlemdir. Lenf drenaj hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak ve randevu oluşturmak için Erdem Hastanesi’ne kolayca ulaşabilir, lenf drenaj için seans planı oluşturabilirsiniz.

 

Radyofrekans

Radyofrekans tedavisi ısı kullanılarak yapılır. Bu sayede kollajen üretimi arttırılmaktadır. Uzun yıllardır uygulanmaya devam eden radyofrekans tekniği ile deri altındaki ısı arttırılır. Artan sıcaklık ile birlikte cilt gerilmeye başlar ve kollajen üretimi sağlanır. Bu sayede cilt üzerindeki yaralar iyileşir, cilt görünümü düzelir ve sıkılaşma başlar. Bu işlem aynı zamanda bağ doku oluşumunu arttırır ve kan dolaşımını hızlandırır. Bu nedenle cilt hızla iyileşmeye başlamaktadır. Cilt problemleri ile baş etmekte zorlanan kişiler için oldukça uygun bir tedavi yöntemidir. Ağrısız ve acısız bir yöntem olması sebebi ile de en sık tercih edilen tekniklerden biri olmaya devam etmektedir.

Radyofrekans Kimlere Yapılabilir?

Radyofrekans tedavisi cildinde sivilce ve akne olan kişilerde, yara izlerine sahip kişilerde kullanılmaktadır. Bu sayede ciltteki yara ve leke görünümü azaltılır, sivilce ve akneler tedavi edilir. Aynı zamanda radyofrekans tedavisi yaşlanma karşıtı bir çözüm olarak da kullanılmaktadır. Ciltteki kırışıklık ve sarkmaları ortadan kaldırmak ve yaşlanma etkilerini azaltmak için sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. İlerleyen yaşlarda meydana gelebilecek kırışık ve sarkmaları önlemek için de tercih edilmektedir.

Radyofrekans tedavisi her cilt tipi için uygundur. Cilt problemlerine sahip olan kişiler herhangi bir engel olmadan radyofrekans tedavisi alabilirler. Aynı zamanda radyofrekans tedavisi her yaştan kişiye de uygulanabilmektedir. Cilt lekeleri, sivilceler, yara izleri, yanık izleri, kırışıklık ve sarkma problemlerine sahip olan herkes bu tedaviyi görebilmektedir. Tedavi için herhangi bir zaman kısıtlaması yoktur. Her mevsimde radyofrekans tedavisi uygulanabilmektedir.  Radyofrekans tedavisi öncesinde cildinizin temiz olması önemlidir. Tedavi öncesi birkaç gün makyaj yapılmaması, kremler kullanılmaması, cilt üzerinde tabaka oluşturacak herhangi bir kozmetik ürün kullanılmaması gerekir. Aynı zamanda günlük rutinlerden ve hava koşullarından etkilenen cilt temizlenmelidir. Radyofrekans işleminden önce doktorunuz önermediği sürece herhangi bir krem kullanmamalısınız. İşlem sonrası süreçte güneş kremi kullanımı önemlidir. Doktorunuza danışarak cildinize uygun bir güneş kremi kullanarak oluşabilecek komplikasyon ve deformasyonları önlemeniz gerekir. Yine doktorunuz önerirse, işlem sonrası dönemde kollajen üretimini arttırıcı, sıkılaştırıcı ve iyileştirici özellikleri olan kremler kullanabilirsiniz.

Radyofrekans Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Radyofrekans tedavisi ile cilt problemlerini çözmek mümkündür. Uygulama yapılacak seans sayısı ihtiyacınıza göre doktorunuz tarafından belirlenmelidir. Genellikle 6-10 seans arası uygulama ile sonuçlar elde edilir. Eğer cildinizdeki bozulmalar ve kırışıklıklar çok derin değilse 4 ile 6 seans arası bir süreçte sonuç almanız mümkündür. Eğer derin kırışma ve sarkıklar varsa seans sayısı 10 veya daha fazla planlanabilmektedir. Tedavi süreci başlangıcının ardından ilk 3 ile 6 ay arasında gözle görülür sonuçlar elde edilmektedir. Tüm cilt problemlerine karşı en etkili sonuçları alabileceğiniz bu tedavi ile sağlıklı bir cilde kavuşmanız mümkündür.

Derin kırışıklıklar, yaşlanma etkileri, sarkıklar gibi doğal deformasyonların yanı sıra, hızla ve kesin olarak çözümlenebilmektedir. Şikayetlerinizin devam etmesi durumunda 1 yıllık aralıklar ile tekrar radyofrekans tedavisi almanız mümkündür. Sağlığınıza zarar vermeyen, cildinizde hasar bırakmayan bir işlem olması sebebi ile tekrarlanmaya müsait bir uygulamadır. Aynı zamanda bu tedavinin etkilerini korumak için de başka yöntemlerden yardım alınabilir, kozmetik ürünler ile tedavinin etkileri korunabilir. Radyofrekans tedavisi almak ve hemen randevu oluşturmak için sitemizin randevu sayfasını ziyaret edebilir veya hastanemizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

 

Kılcal Damar Tedavisi

Cilt yüzeyine yakın olarak bulunan geniş damarlara kılcal damarlar denir. Bu damarlar yüzeye yakın oldukları için cilt üzerinde görünür bir hal alırlar. Cilt yüzeyine yaklaşmış olan damar görünümü kişileri rahatsız edebilir. Kılcal damarlara vücudun her yerinde rastlamak mümkün olsa da sıklıkla yüzde ve bacaklarda görülmektedir. Yüzde oluşan kılcal damar çatlamaları damarlı görünümün yanı sıra kızarıklıklara sebep olmaktadır. Bu durum kadınlarda ve erkeklerde istenmeyen, rahatsız edici bir görünüm oluşmasını sağlar. Bacaklarda rastlanan kılcal damarlar ise genellikle deformasyonlara bağlı olarak oluşur. Çoğunlukla ayakta olunmasını gerektiren mesleklere sahip kişilerle kılcal damarlar daha sık görülür.

Aynı zamanda çevresel faktörler de kılcal damar oluşumuna sebep olabilir. Fazla güneşe maruz kalma, uzun süreli doğum kontrol hapı kullanımı, hormon tedavisi alımı, uzun süreli kortizon kremleri kullanımı ve sahip olunan bazı iç hastalıkları kılcal damar oluşumunun belirgin sebepleridir. Bunun yanında kılcal damar oluşumu yaşlanmaya ve genetik faktörlere bağlı olarak da gelişebilmektedir.

Kılcal Damar Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kılcal damarlar birçok farklı sebeple oluşabilir. Genetik faktörler, hamilelik, cilt yaşlanması, güneşe maruz kalma, ani kilo alımları, dar kıyafetler ve sıkı çoraplar tercih etmek, gereğinden az sıvı tüketmek kılcal damar oluşumunun bazı sebepleridir. Ancak kılcal damarların neden oluştuğu kesin olarak belirlenememektedir. Kadınlarda erkeklere oranla daha fazla görülmektedir.

Kılcal damarların tedavisine başlanmadan önce varis olup olmadıkları kontrol edilir. Sağlık açısından risk faktörleri gözetilmezse kılcal damar tedavisi gerçekleştirilir. Tedavi için genellikle skleroterapi ve radyofrekans yöntemleri tercih edilmektedir. Lazer ile tedavi yöntemi de son yıllarda popülerliğini arttırmaktadır. Hastaya ve kılcal damarların tipine göre doktorunuzun belirleyeceği tedavi yöntemini tercih etmeniz önerilir. Lazer ile tedavi yönteminde diğer tedavilere göre ağrı hissi düşüktür. Eğer daha az ağrılı bir süreç istiyorsanız, doktorunuza danışmanızı öneririz. Lazer ve diğer tüm tedavi yöntemlerinde soğutma tekniği ve ağrı kesici kremler yardımı ile işlem sırasında hissedilecek ağrı seviyesi minimuma indirilmektedir.

Kılcal Damar Tedavisinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kılcal damar tedavisi almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı adımlar vardır. Bunlardan ilki kılcal damar tedavisi öncesinde aldığınız ilaçlara ve besinlere dikkat etmenizdir. Damarlarınızın genişlemesini sağlayacak ilaçlar kullanmak, kan sulandırıcı ilaçlar ve besinler almak yapılacak olan işlemi zorlaştıracaktır. Aşırı sıcağa maruz kalarak damarlarınızın genişlemesine sebep olmak da tedavi öncesinde mutlaka uzak durmanız gereken bir adımdır.

Aynı zamanda tedavi işlemi yapılmadan önce cildinizin temiz olduğundan emin olmanız gerekir. Doktorunuzun önereceği kremler dışında yüzünüze herhangi bir krem ve nemlendirici sürmemelisiniz. Aynı zamanda makyaj ve cilt kirliliği de tedaviyi zorlaştırabilir, ciltte kalıcı izlere sebep olabilir. Tedavi öncesi süreçte cildinizi yormayacak hafif ürünler ile temizleyerek tedaviye hazır hale getirmeniz oldukça büyük bir önem taşır.

Tedavi sonrası dönemde de cildinizi korumanız gerekir. Özellikle güneşe maruz kalmak tedavi sonrasında komplikasyonlara sebep olabilir, kalıcı lekelere ve izlere sebep olabilir. Tedavi sonrası günlerde direkt güneş ışınlarına maruz kalmamaya ve güneş koruyucu kremler kullanmaya özen gösterilmelidir. Kılcal damar tedavisi görmek istiyorsanız Erdem Hastanesinden hemen online randevu alabilirsiniz.

 

Estetik ve Güzellik Merkezimizden Hemen Randevu Alın!
0850 933 33 05