Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile)

Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile)08.09.2022

Gülüş Tasarımı

Birisiyle ilk karşılaşmamızda farkında olmasak da ilk dikkat ettiğimiz bölge; yüzü, ağzı ve gülüşüdür. Bu sebeple güzel bir gülüş karşıdaki kişide olumlu bir intiba bırakmanın en kolay yoludur. Günümüzde giderek yaygınlaşan gülüş tasarımı diğer adıyla Hollywood smile adı verilen estetik diş uygulamaları ile birçok kişi hayal ettiği ahenkli ve beyaz bir gülümsemeye kavuşabilmektedir.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Güzel bir gülümsemenin sırrı, beyaz dişlerin yanında sağlıklı diş etleri görüntüsü ve orantılı diş dizilimine sahip olmaktadır. Ağız yapısı doğuştan bu şekilde olmayanlar, daha beyaz ve estetik bir gülüş isteyenler için gülüş tasarımı adını verdiğimiz işlemlerle diş eti, diş, dudak uyumu sağlanarak mükemmel bir gülüş elde edilmesi sağlanır.

Hollywood gülüşü ile kişinin diş yapısı porselen kaplama ve lamina yardımıyla düzeltilir, diş etine yapılan estetik işlemlerle diş etleri ve dişin arasındaki uyumsuzluk giderilir ve böylece kişi ideal bir gülüşe sahip olur.

Gülüş tasarımına başlarken, öncelikle kişinin yüz şekli tespit edilir ve hangi formda dişlere sahip olması gerektiği belirlenir. Kişinin sahip olması gereken gülüş cinsiyet, yaş, yüz hatları, dudaklar gibi birçok faktöre bağlı olarak değişmektedir.

Gülüş Estetiği İçin Hangi İşlemler Yapılır?

Zirkonyum: Bu işlemde diş yüzeyleri çok hafif aşındırılır ve ön kısımlarına yaprak porselen kaplama yapılır. Zirkonyum kaplama işlemi çarpık, aralıklı, kırık, küçük ve sarı renk gibi estetik bir görüntüye sahip olmayan dişlerin düzeltilmesini sağlar.

Porselen vener kısa sürede gerçekleştirilebildiği ve diş dokusuna en az müdahale yapılan bir işlem olduğu için diş yapısının korunmasını da sağlamaktadır. Diğer kaplamalardan farklı olarak ışık geçirme özelliği sebebiyle doğal dişlerden ayırt edilmez ve zamanla renk değiştirmezler.

Diş beyazlatma: Gülüş estetiğinin en önemli adımlarından biridir. Çünkü bembeyaz dişler, kişinin gülüşün daha sağlıklı ve estetik görünmesini sağlar. Diş beyazlatmada dikkat edilmesi gereken önemli bir husus, beyazlığın hangi seviyede olacağıdır. Doğallıktan uzak, yapay görünen aşırı beyaz dişler estetik açıdan iyi olmayacağından beyazlatma seviyesine diş hekimi ve hasta ortak karar vermelidir.

İmplant tedavisi: Eksik dişler de estetik gülüşü engelleyen bir sorundur. Bundan dolayı kaybedilen dişlerin yerine koyulacak diş implantlarıyla yeniden orantılı ve düzgün bir görünüm oluşturulur.

Gülüş tasarımı yani Hollywood gülüşü ile doğru bir ağız kapanışı, yarım ay veya ay şeklinde gülümseme hattı elde edilir. Böylece kişi daha enerjik ve genç bir görünüme kavuşur.

Gülüş Tasarımı Fiyatları

Gülüş tasarımı fiyatları yapılacak işlemlere bağlı olarak belirlenmektedir. Daha detaylı bilgi almak için 0850 222 04 94 numaralı çağrı merkezimizi arayarak ağız ve diş sağlığı bölümümüze randevunuzu oluşturabilirsiniz.