Tüm Bölümlerimiz

Ortopedi ve Travmatoloji

Ortopedi ve Travmatoloji

Erdem Hastahanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği, kas ve iskelet sisteminde oluşan hastalıkların tanı ve tedavisinin yanı sıra yaralanmalardan ve kazalardan oluşan vücut hasarlarını cerrahi müdahalelerle düzeltmeyi amaçlamaktadır.

Günümüzde teknolojik imkanların artmasıyla birlikte özellikle artroskopik ve protez  ameliyatları, insanların yaşam konforlarını arttırmaktadır.

Özellikle kalça ve diz protezleri ameliyatları kliniğimizde tecrübeli hekimlerimiz tarafından yapılmakta ve hastalarımız ameliyat olduktan bir gün sonra yürüyebilmektedir.

Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğimizde 24 saat kesintisiz teşhis ve tedavi hizmetleri sunulmaktadır.


Kliniğimizde Ortopedi ve Travmotoloji Alanında Yapılan İşlemler

Atroskopik Yöntemle Yapılan Ameliyatlar

Artroskopi; eklemlerin içini küçük kesiler aracılığıyla görebilmeyi sağlayan ve aynı anda tedavi olanağı veren yöntemdir.

  • Menisküs Yırtıkları: Dizde ani bir dönme veya tekrarlayan eğilip kalkmalar menisküs yırtığına neden olabilir. Bu durum dizde ağrı ve şişliğe yol açabilir. Aynı zamanda dizden ses gelmeye ve kitlenmeye neden olabilir. Tedavide artroskopik tamir uygulanır. Yırtığın yerine göre menisküs çıkarılabilir veya dikilebilir.
  • Bağ Yırtıkları: Özellikle ön çapraz ve iç yan bağlarda yaralanma ile karşılaşılır. Tedavide artroskopik bağ tamiri yapılır.
  • Kıkırdak Aşınması: Darbe veya yaşlanma sonucu eklem kıkırdağında zedelenme olabilir. Bazen kopan kıkırdak parçası eklem içinde serbest olarak dolaşabilir. Buna “eklem faresi” denir. Tedaviyle artroskopik olarak kıkırdağın tekrar kanlanması sağlanır.
  • Bankart Lezyonu ve Rotator Cuff TamiriOmuz çıkıklarında bankart tamiri, labial yırtık tamiri ve rotator cuff tamiri işlemleri gerçekleşmektedir.
  • Ayak bileğinde kıkırdak lezyonlarına yönelik artroskopik girişimler yapılmaktadır.

Kalça veya Diz Eklem Protezleri: Kalça ve diz kireçlenmelerinde, kemik avasküler nekrozunda, doğuştan kalça çıkıklarında protez, revizyonlar, tibial osteotomi işlemleri gerçekleşmektedir.

Travma Cerrahisi: Kırıklar, çıkıklar, kas-tendon yırtık ve kopmalarının tedavisi gerçekleşmektedir.

Spinal Cerrahi: Omurganın doğuştan veya sonradan olmuş yana eğrilikleri, öne eğrilik (kamburluk), kemik erimesine bağlı kırıklar, kazalara bağlı omurga kırıkları tedavileri gerçekleşmektedir.

Pediatrik Ortopedi: Doğumsal kalça çıkıklığı, çarpık ayak, doğumsal deformiteler, düz tabanlık, tümörler, kırıkların tedavisi gerçekleşmektedir.

Ayak Cerrahisi: Tırnak batması, ayak parmak deformiteleri, hallux valgus cerrahi tedavisi, os trigonumun kırıklar gerçekleşmektedir.

Deformite ve Kısalıklar: Kemik deformite ameliyatları, kemik uzatma ameliyatları, kaynamamış kırıkların tedavisi gerçekleşmektedir.

Kök Hücre Uygulaması: Diz, kalça ve ayak bileğindeki kireçlenmelerde göbek yağından yada kalça kemiğinden kök hücre tedavisi uygulanmaktadır.

 

Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği Randevu

Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinden randevu almak için bize ulaşabilirsiniz.

Blog

Ortopedik Hastalıklara Kök Hücre İle Çözüm

Günümüzde birçok alanda kullanılan kök hücre tedavisi, ortopedi alanında da çeşitli hastalıkları iyileştirmede kullanılmaktadır. Kök...

DEVAMINI OKU