Saç Ekim Merkezi

Saç Ekim Merkezi

Saç ekim uygulamaları hakkında detaylı bilgi için formu doldurun, sizi arayalım.
Doğrulama KoduDoğrulama Kodunu Yenile

Saç Ekimi Nedir?

Saç dökülmesi ve seyrelmesi günümüz insanlarının özellikle de erkeklerin kabusudur. Dış görünüş bugünün dünyasında ve insan ilişkilerinde büyük önem taşıdığı için insanlar dış görünüşlerine bir hayli özen göstermektedir. Dış görünüşün başında da saçlar gelmektedir. Saç dökülmeleri ve kellik insanlarda psikolojik rahatsızlıklara ve özgüven eksikliklerine sebep olabilmektedir.

Tıbbın ve teknolojinin ilerlemesiyle saç dökülmesine karşı etkili tedavi imkanları ortaya çıkmıştır. Erdem Hastanesi’nin Saç Ekim Merkezi’nde yapılan bu operasyonlar tamamen sağlıklı ve hızlı sonuç veren tedavilerdir.

Saç ekimi, hastaların dökülmeye dirençli olan başta enseye yakın başın arka tarafından olmak üzere bacak, kol, göğüs, genital bölgelerinden saç köklerinin alınarak saçların döküldüğü bölgelere ekim işlemidir. Hastaların dirençli ve neredeyse hiçbir zaman dökülmeyecek olan kendi saç kökleri kullanıldığı için hastaya yine kendi saçları ekilmektedir.

Sapphire FUE Saç Ekimi Nedir?

FUE saç ekimi söz konusu olduğunda gelişmiş teknoloji ile birlikte sapphire saç ekimi, saç ekimi teknikleri arasında kullanılan en yeni ve en yaygın yöntemlerden biridir. Doğal bir sonuç elde etmek için kullanılan Sapphire FUE saç ekim yöntemiyle saç folikülleri, hasta lokal anestezi ile rahatlatıldıktan sonra bir mikro motorla donör bölgeden birer birer sökülmektedir. Bu yöntemle, çıkarılan foliküller önceden hazırlanan alana %90 daha hızlı ve sağlıklı olarak ekilmektedir.

Ekim yapılacak bölgedeki saç köklerini ekmek için küçük kanallar açılır. Kanallar, doğal bir görünüm elde etmenin belirleyicisi olan saç büyümesinin hacmi, açısı ve yönü üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Bu nedenle, başarılı bir saç ekim operasyonu için kanalları açmak en önemli aşamadır. Bu nedenle, üç bıçaklı bir sapphire tekniğini kullanmak ekimin başarılı olmasını sağlar.

Safir saç ekimi işleminde safir yöntemiyle kanallar başarılı bir şekilde açılmaktadır. Sapphire bıçakları küçük ve ince olduğu için greftlerin dış kısmı ile fazla teması yoktur. Ek olarak, safir FUE saç ekim işlemlerinin iyileşme süreci daha da kısalmaktadır.

 

Safir FUE Saç Ekimi Yönteminin Avantajları

Kanallar açılırken daha az titreşim ortaya çıkmaktadır. Bunun nedeni kullanılan safir bıçağının pürüzlülüğüdür. Bu nedenle, doku hasarı minimuma inmektedir. Doğal saç büyümesini sağlar. İyileşme süreci daha hızlı olduğundan, hasta ameliyattan sonra yaşamına daha rahat bir şekilde devam edebilir. Safir FUE saç ekim yöntemi tüm kanalların aynı foliküller altında açılmasını sağlar. Bu nedenle, saç ekim işleminden sonra foliküllerin yerinden çıkması veya açı pozisyonlarının değiştirilmesi gerekmez.

Safir bıçakları, ekim için çok küçük kesikler oluşturur. Bu sadece dokuların daha hızlı iyileşmesini sağlamakla kalmaz aynı zamanda cildin yüzeyinin yumuşak kalmasını sağlamaktadır. Safir saç ekimi daha fazla saç hacmi sağlar. Safir bıçaklar kullanıldığında hacimli saçlar elde edilir ve bu saçların daha doğal bir görünüm sunar.

Safir saç ekiminin en önemli avantajlarından biri, FUE saç ekimi ve diğer saç ekim işlemlerinde travma, kafa derisi doku hasarı ve olası komplikasyon riskini azaltmasıdır. Bu safir bıçaklarının kalitesinden kaynaklanmaktadır. Safir bıçakları antibakteriyel olan pürüzsüz yüzeylere sahiptir. Ayrıca keskin, sert ve dayanıklıdırlar. Bu özellikler toplama aşamasında titreşimi azaltır ve bu nedenle saç ekiminde başarısızlık riskini ortadan kaldırır.

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) saç ekim tekniği popüler bir saç ekim yöntemidir ve 12 yıldan uzun süredir uygulanmaktadır. Aslında, bugün FUE saç ekimi dünya çapında en yaygın kabul gören ve popüler saç ekim tekniğidir. Saç ekimi yıllar geçtikçe olağanüstü bir şekilde gelişmeyi başarmıştır.

"Saç dökülmesi yaşıyorsanız ve doğal, estetik ve iyi sonuçlar veren bir saç ekim operasyonu yaptırmak istiyorsanız, o zaman safir saç ekimi sizin için en iyi seçenektir.”

 

Otomatik Fue saç ekim tekniği nedir?

FUE, günümüzde çoğu doktor tarafından halen kullanılan lineer STRIP yönteminin aksine herhangi bir insizyon, dikiş veya neşter içermeyen en son geliştirilen saç ekim tekniğidir. FUE yöntemi, tek tek saç köklerinin, doğal olarak ortaya çıkan 1-4 kıl gruplarında kafa derisinden toplanması temeline dayanır.

Foliküller daha sonra hastanın saçsız bölgesine geri nakledilir. Daha eski bir FUE yöntemi ise otomatik bir cihaz olmadan kıl folikülünün elle çıkarılmasıydı. Buna “manuel” FUE denmektedir. Manuel FUE daha yavaş ve daha zahmetli olarak kabul edilir. Cerrah için FUE saç ekiminde en büyük zorluk, bu tekniği başarıyla uygulamak için beceri setlerini ve el-göz koordinasyonunu elde etmekte zorluk çekilmesidir. Otomatik FUE cihazlarının kullanılması, tek bir seansta toplanan toplam kök sayısını büyük ölçüde artırmaktadır. FUE, en az yan etkinin görüldüğü teknik olarak bilinmektedir.
 

Otomatik Fue Tekniği Nasıl Çalışır?

FDA onaylı özel makine, dairesel bir zımba kullanarak kafanızın arkasından "her seferinde" tek bir saç kökü almak için kullanılır. Otomatik saç ekim cihazları, cerrahın saç folikülünü çıkarmasına yardımcı olur. Cihaz, FUE tekniğini kullanarak başarılı sonuçlar için ikincil bir özelliktir. Başarılı saç ekim ameliyatlarında en önemli faktör saç cerrahının beceri ve sanatıdır. FUE, bugün çoğu doktor tarafından kullanılan geleneksel lineer STRIP tekniğinden daha az zahmetsizdir. FUE tekniğiyle, kafa derisi veya doğrusal şeritler alınmaz. Doğrusal kesitlere sahip olmayan hastanın normal hayatına dönmesi son derece hızlı olacaktır. Teknik hiçbir nokta da dikiş gerektirmez.
 

Fue Tekniğinin Avantajları Nelerdir?

Cihazımız, FUE nakli için daha az kişinin çalışmasını sağlıyor. FUE'yi elle gerçekleştirmek, maliyetleri arttıran zaman faktörü nedeniyle saç ekim fiyatlarını sürekli arttıran bir yöntemdir. Greft toplarken sağlıklı ve sağlam greftlerin alınmasını daha yüksek oranda mümkün kılar.  Çünkü makine saçın çekilirken minimum derecede gergi ve bükme uygulamasını sağlar.

Manuel FUE ile karşılaştırıldığında, saç ekimi operasyonu otomatik cihazlarla daha hızlıdır. Bu nedenle, daha fazla folikül daha kısa sürede ekilebilir. Bu da canlı ve tutan saç kökü sayısını %90 oranında arttırmaktadır. FUE saç ekiminde kullanılan manuel yöntemle, hasta bir teknisyenin veya doktorun işinde usta olmasını umut ederken otomatik ekimde makine doğru açıyla doğru müdahaleyi yapmaktadır.
 

Saç ekimi fiyatları ve tedavisi hakkında detaylı bilgi ve randevu için bize hemen ulaşın! Erdem Clinic