25 günde kırık bacağından eser kalmayacak !

Yaz döneminin açılmasıyla birlikte düğün sezonu da açılmış oldu.

Hazırlıklarının çoğunu tamamlayan gelin ve damat adayları, son an da aksilik yaşadıkları takdirde, tüm hazırlıkları erteleyip, hem maddi hem de manevi yönden yıpranabiliyorlar. 

Bunlardan bir tanesi de damat adayı Selçuk Gökdemir’in başına gelenler. Bütün hazırlıkları tamamlanan, hatta davetiyeleri bile basılan Gökdemir, düğünden 25 gün önce yaşadığı talihsiz trafik kazası sonucunda, bir bacağını kırdı. Tüm planları hazırlıkları iptal olmak üzereyken, Erdem Hastanesi Travmatoloji ve Ortopedi bölümünden Op. Dr. Mirza Zafer Dağtaş’a ameliyat oldu. Başarılı geçen ameliyatın ardından alçısız ve koltuk değneksiz yürüyebilen damat Gökdemir, düğünü iptal etmekten vazgeçti. Sadece 25 günlük sürede değeneksiz ve alçısız yürüyebileceği gibi düğününde dans edip, halay bile çekebilecek.
2 Haziranda düğünü olacak Selçuk Gökdemir, motorsiklet kullandığı sırada arkasından bir aracın hızla gelerek çarpması sonucu sol bacağını kırdı. Acil olarak hastaneye kaldırılan Gökdemir’in, tek bacağı alçıya alındı. Düğün yeri, evi hazırlanan, davetiyeleri basılan Gökdemir, tam düğünün tarihini değiştirmek üzereyken, kontrolleri için Erdem Hastahanesi Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Op. Dr. Mirza Zafer Dağtaş’a geldi. Filmlerini kontrol eden Op. Dr. Dağtaş, acilen ameliyata alınması gerektiğini söyledi. Hızlıca ameliyata alınan ve ameliyatı başarıyla gerçekleşen Gökdemir düğününe alçısız ve değneksiz olarak katılabileceğini, hatta halay bile çekebileceğini öğrenince, düğün tarihini değiştirmekten vazgeçti. 

Kaza ve tedavisi hakkında açıklama yapan Selçuk Gökdemir; “ Yaklaşık 5 gün önce, motorsikletimi kullandığım sırada, arkadan bir araç hızla bana çarptı. Yere düştüm ve çevredekiler beni hızlıca en yakındaki hastaneye götürdüler ve ayağım alçıya alındı. Düğün hazırlıklarımın çoğunu tamamladım ve 2 haziran olarak düğün tarihimi belirlemiştim. İlk önce düğünün ertelemeyi düşündük. Daha sonra kontrol için doktorum Op. Dr. Mirza Zafer Dağtaş’a geldim. Çok fazla ağrım vardı. Hızlıca ameliyata alınmama gerektiğini söyledi. Ameliyatım çok başarılı geçti. Şu anda yavaş yavaş ayağımın üzerine basabiliyorum ayağımı sargıya aldılar. Ayağımın kırık olmasına rağmen 20 gün sonra desteksiz ve alçısız düğüne katılabileceğim için çok mutluyum.” dedi.
Konu hakkında bilgi veren Op. Dr. Dağtaş; “Hastamızın sol bacağında trafik kazası sonrasında yüksek enerjili bir kırık meydana gelmiş olup, ilk olarak uzun bacak alçı uygulanmıştır. Kaza sonrası 5. gününde gördüğüm hastanın çok ciddi ağrıları ve dolaşım bozukluğu ve  kırığında kayma saptadım. Acilen ameliyata alıp kapalı çivileme yöntemiyle kırıkları sabitledik.  Artık herhangi bir alçıya ihtiyacı olmadan şimdilik destekle 15 güne kadarda desteksiz yürüyecek.  Ameliyattan hemen ertesi gün, ayağındaki şişler azaldı ve hastanın ayağının dolaşımı rahatladı.” dedi.

17.05.2013