Erdem Hastahanesi Saç Sağlığı ve Saç Ekim Merkezi

Uzman dermatologlarımız tarafından saç dökülmesi problemleriniz saptanarak size özel çözümler üretiyoruz.

 • SAÇ SAĞLIĞI
 • SAÇ EKİMİ
 • SAÇ ANALİZİ
 • KAŞ EKİMİ
 • SAÇ MEZOTEDAVİSİ
 • KİRPİK EKİMİ
 • SAÇ PRP TEDAVİSİ
 • SAKAL VE BIYIK EKİMİ

Saç ekimi; yapısal olarak dökülmeyecek saçların yada vücut kıllarının, seyrekleşen yada tam dökülmüş saç, sakal ve kaş gibi alanlara naklidir. Saçlı derimizde bu transferde kullanılacak alan ense ve kulak arkası bölümdür. Sağlıklı bir kişide bu bölümlerden ekim için alınabilecek en fazla folliküler ünit-FU(saçlı deride saçların 1 yada 4 lü gruplar oluşturduğu anatomik yapı) sayısı toplam 2000 ile 4000 FU dır. Bunun anlamı, saç ekimleri için en fazla 1-2 şansınızın olduğu gerçekliğidir. Bu nedenle saç ekiminin kusursuz planlaması ve tecrübeli doktor ekip tarafından yapılması gerekmektedir.

Uygulamanın basamakları;

 1. Ön Görüşme :Dermatoloji uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Öncelikle ekimden beklentileriniz değerlendirilir. Saçların alınacağı ve ekim yapılacak alanlara dermatologlarımız tarafından saç analizleri yapılır. Böylece ekim için uygunluğunuz saptanır. Genel sağlık durumunuz değerlendirilir. Ekim öncesi ve sonrası süreç detaylı olarak size anlatılır.
   
 2. Ekimin Planlanması: Merkez olarak en önem verdiğimiz kısım planlamadır. Bu aşamada hastanın beklentileri ve saçların durumuna göre özel değerlendirmeler yapılır. Ekim sırasında kaç FU transferi yaplacağı, ekimin nerelere uygulanacağı, işlemin kaç seans gerektirdiği, ilaç, PRP yada mezotedavi gibi başka tedavilere ihtiyaç duyulup duyulmayacağı ve ekimin maliyeti netliğe kavuşturulur. Saç ekimleri 1-2 seans ancak uzun operasyon süreli(4-6 saat gibi) olarak planlanabileceği gibi zaman problemi olan hastalarda 4-6 seans kısa operasyon süreli (1-2 saat gibi ) planlanabilir.
   
 3. Görsel planlanma: Hasta fotoğrafları alınır, ekim alanı planlandığı gibi özel kalemlerle işaretlenir ve yeniden fotoğraflandırılır. Bilgisayar destekli görüntü işlemleri ile planlanmanın detaylandırılması yapılır.
   
 4. Hastanın Ekim Randevusunun Belirlenmesi: Hasta ile sosyal ve iş hayatına uygun bir ekim takvimi belirlenmektedir.
   
 5. Ekimin Yapılması: Ekim uygulamaları lokal anestezi altında yapılmaktadır. Saçların alınacağı alan ve ekim yapılacak alan lokal anestezi ile uyuşturulmaktadır. FUE yöntemi kullanılmaktadır. Bu yöntemde ekim yapılacak saçları içeren FU ler mikro punch olarak tanımlanan özel uçlar ve mikro motor ile tek tek alınmaktadır. Kullanılan yöntemde 0.7-1.2 mm lik uçların kullanılması kanamanın çok az olmasını ve iz gelişimini minumumda tutmaktadır. Alınan bu FU’ ler ekim yapılacak saç, kaş, sakal ve bıyık alanına istenilen yoğunlukta, doğal açılarında ekilmektedir.

Unutmayın saç ekimi hastanelerin cerrahi ünitelerinde, doğru teknolojik donanım, deneyimli uzman doktorlar ve ekip tarafından yapılması gereken tıbbi bir operasyondur.

17.03.2015