Sağlık ve Gençlik İksiri Glutatyon

Sağlık ve Gençlik İksiri Glutatyon

Glutatyon, vücudumuzda bulunan en güçlü antioksidanlardan biridir. Ancak glutatyon seviyesi özellikle 30'lu yaşlardan itibaren yavaş yavaş azalır. Bu sebeple de bağışıklık sistemimiz zayıflamaya başlar. Bu noktada dışarıdan alınacak glutatyon takviyesi vücudun genç ve sağlıklı kalmasına yardımcı olacaktır.

Glutatyon sağlıklı kalmak, performansı artırmak, hastalıkları önlemek ve yaşlanmanın etkilerinden korunmak, bağışıklık sistemi ve kronik enflamasyonun kontrol altına alınması için gerek duyduğumuz en önemli moleküllerden biridir. Doğal olarak vücudumuzda üretilen glutatyon; kötü beslenme, alkol, ilaçlar ve toksik maddelerden dolayı azalmaktadır. İşte glutatyon tedavisi tam bu noktada devreye girer ve vücuttaki glutatyon seviyesini artırmak için kullanılır. Bu tedavi gençlik ve sağlık iksiri etkisi yaratmak amacıyla kullanılmaktadır.

Yaşlanmanın nedenleri arasında oksitlenme, serbest radikal hasarı ve mitokondrilerdeki değişiklik önemli yer tutar. Glutatyon bu nedenleri ortadan kaldırdığı için güçlü bir antiaging etkiye sahiptir. Bu sayede yaşlanmayı geciktirir, cildin beyazlamasını ve daha parlak olmasını sağlar. Ayrıca reaktif oksijen radikalleri vücutta arttıkça kanser, inflamasyon (otoimmun hastalıklar) ve beyin hasarı gibi birçok sağlık problemine yol açabilir. Glutatyonun vücuttaki bu radikalleri azaltması, DNA hasarını da önlemeye yardımcı olur ve hastalıkları da önler.  Glutatyonla birlikte E ve C vitaminleri de antioksidan etkisi sağlarlar. Bu sebeple glutatyon, C vitamini ile birlikte uygulanır.

İşlem Sadece 15 Dakika Sürüyor

Glutatyon tedavisi klinik ortamda, doktor gözetiminde gerçekleştirilmelidir. Tedavi kapsamında glutatyon ve C vitamini vücuda serum içinde, damardan direkt olarak verilir. Tamamen acısız olan bu işlem ortalama 15-20 dakika sürer. Oldukça kısa bir sürede gerçekleştirilen C vitamini ve glutatyon serumu uygulamasında kişiler, günlük hayattan kopmadan hayatına kesintisiz olarak devam edebilir. Hedeflenen sonucun kaç seansta alınabileceği, tedavi öncesi yapılan konsültasyonla belirlenir. Hekimin önerisi doğrultusunda ortalama 8-10 seans, haftada 1-2 kez olacak şekilde uygulanır. Glutatyon, normal şartlarda vücut içerisinde bulunan bir bileşen olduğu için ve tedavi bu bileşenin yoğunluğunu artırma üzerine olduğu için herhangi bir yan etki gözlenmemektedir.

Koronavirüse Karşı da Oldukça Etkili

Yapılan araştırmalara göre glutatyonun en önemli etkisi oksidatif stresi azaltması ve bu sayede kronik ve otoimmun birçok hastalığa iyi gelmesidir. Ayrıca, bu tedavi koronavirüs ile mücadelede en güçlü silahımızlarımızdan biri olan aşılamanın yanında bağışıklık sistemini güçlendirmesi sebebiyle de büyük ilgi görmektedir.

15.03.2022