Tüm Bölümlerimiz

Diyaliz

Diyaliz Merkezi

2001 yılında tarihinden itibaren hastanemize bağlı, müstakil olan binada hemodiyaliz hizmeti verilmektedir.

Binamız sekreterlik, hasta bekleme salonu, soyunma ve giyinme odalarında oluşan, giriş katı ve 3 hemodiyaliz hizmet katı olarak 5 kattan oluşmaktadır. Binamız, merkezi ısıtma, soğutma sistemi, her hasta için ayrı merkezi oksijen ve aspiratör sistemine sahiptir.

İlk kat, hepatit B + ve Hepatit C +  hastalarına özel ayrı odalardan ve kritik hastalar için 5 yataktan oluşan negatif salonuna sahiptir. 2. ve 3. katlar, negatif hastalarımız için ayrılmıştır. Bu katlarda, her hasta için tam otomatik kumandalı hasta karyolaları ve hastaya özel kulaklıklı LCD televizyonu mevcuttur. Hastalar, klimalı ortamda seansları sürdürmekte, seans sırasında hastalara hafif yiyecek içecek ikramı sunulmaktadır. Haftanın 6 günü 07:00 – 20:30 saatleri arasında günlük 3 seans yapılmaktadır.

Hemodiyaliz makinalarımız toplam 32 adet son teknoloji makinelerden oluşmakta (fresenius 4008 S, BAXTER TINA) ve bunlardan ikisi yedek olarak ayrılmaktadır. Merkezimiz, bio uyumlu, tam sentetik, buhar sterilize alerjik olmayan, poli sülfon malzemeden üretilmiş diyalizörlere sahiptir. Bu diyalizörler, 1, 1 m2 den 2,1 m2 ye kadar değişen çeşitlerde fresenius marka (HPS serisi, FX serisi) düşük ve yüksek akımlıdırlar. 
Servis hizmetlerimiz 4 adet klimalı otomatik kapılı son model araçlarımız ile konusunda uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır. 
Hastalarımızın diyaliz dışındaki sağlık problemlerinde bünyemizde faaliyet gösteren diğer tüm branslardaki uzman hekimler tarafından gerekli teşhis ve tedavileri yapılmaktadır. Ayrıca kardiyovasküler cerrahi uzman ekibimiz, diyaliz hastalarının her türlü fistül, kateder ve damarsal cerrahi, (av fistül operasyonu ve AV Greyft yapay damar) girişimlerini başarıyla gerçekleştirmektedir.

Hastalarımızın gerekli aylık her türlü tıbbi tahlilleri ve radyoloji hizmetlerimiz gününde hastanemizde yapılmaktadır. Hastalarımızın, fistül ve katater işlemleri hastanemiz tecrübeli kardiyovasküler cerrahi uzman ekibi tarafından yapılmaktadır. Ayrıca hastalarımızın gerekli her türlü acil müdahale için hastanemizin tüm branşlarından faydalanma imkanı mevcuttur. Yoğun bakım ünitemizde de 24 saat hemodiyaliz yapılabilme imkanına sahiptir.

 

Daha fazla bilgi için Erdem Hastahanesi Çağrı Merkezi - 0850 222 0 494 arayabilirsiniz.