Yavuz Bülent Bakiler, Erdem Hastahanesi’nde !

Şair ve yazar olan, Türk Edebiyatının önemli isimlerinden Yavuz Bülent Bakiler, Erdem Hastahanesi’nde şiir sohbeti gerçekleştirdi.

Erdem Hastahanesi’nde gerçekleştirdiği sohbette şair, ilk kez bir hastane tarafından davet edildiğini belirtterek, bu duruma ilk önce çok şaşırdığını belirtti. Bu kadar genç bir kitleyi karşısında gördüğünden dolayı duygularına hakim olamadı. Hayat hikayesinden ve hikayelerinden bahseden Bakiler; nasıl şair olduğundan, şairliğin ona getirdiklerinden, şiirlerindeki temaları işlerken kimlerden etkilendiğinden bahsetti. Küçük hikayelerin arkasından şiirlerinden örnekler veren Bakiler, seyircileri zaman zaman duygulandırırarak, büyük hayranlıkla ve ilgiyle dinlendi.

Yavuz Bülent Bakiler kimdir?

İlk ve orta öğrenimini Sivas'ta tamamlayan Bakiler, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Bir ara Ankara Televizyonu ve Ankara Radyosu'nda çalıştı. Kültür Bakanlığı müsteşar yardımcısı olarak görevlendirildi. Hisar dergisi şairleri arasında yer aldı. Halen bir gazetede köşe yazıları yazmaktadır.
Aslen Azerbaycan göçmeni ailenin çocuğu olan Yavuz Bülent Bâkiler Sivas doğumludur. Türk şair ve yazar olan Bakiler, gazetecilik, yöneticilik ve avukatlık da yaptı.

08.02.2014