Fizik Tedavi

Fizik Tedavi ve İnme (Felç) Rehabilitasyon Merkezi

Uygulamalar hakkında detaylı olarak bilgilendirilmek için formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.
Doğrulama KoduDoğrulama Kodunu Yenile

Fizik Tedavi

Erdem Tıp Merkezi bünyesinde faaliyet göstermeye başlayan Fizik Tedavi ve İnme (Felç) Rehabilitasyon Merkezimizde, hastalarımıza ağrı tedavisinden, nörolojik rehabilitasyona kadar geniş bir tedavi portföyünde kaliteli ve ilkeli hizmet vermek temel prensibimizdir.

Sağlık Hizmetlerimiz

Bilimsel gelişmeleri yakından takip ediyor ve hastalarımıza birikim ve deneyimlerimizi teknolojinin bize sunduğu en gelişmiş cihazlarla aktarıyor, kişiye özel rehabilitasyon programı ile hem ayaktan hem de yatarak tedavi imkanı sağlıyoruz.

 • Ağrı tedavisi
 • El rehabilitasyonu
 • Fizik tedavi ve rehabilitasyon
 • Nörolojik rehabilitasyon

- İnme (Felç) rehabilitasyonu

- Omurilik yaralanmaları rehabilitasyonu

- Travmatik beyin hasarı rehabilitasyonu

- Serebral Palsi (CP)

- Multipl Skleroz (MS)

- Parkinson hastalığı

- Beyin tümörü cerrahisi sonrası rehabilitasyon

- Polio sekeli (çocuk felci)

- Miyopati rehabilitasyonu

- Polinöropati rehabilitasyonu

- Periferik sinir yaralanmaları

- Tuzak nöropatileri (karpal tünel sendromu, tarsal tünel sendromu, torasik outlet sendromu ve ulnar tuzaklanma)

- Fasial paralizi (yüz felci)

 • Ortopedik rehabilitasyon

- Kırık / çıkık sonrası eklem sertlikleri ve dolaşım bozuklukları

- İş kazası sonrası oluşan yaralanmalar

- Menisküs ve bağ yaralanmaları

- Düz tabanlık ve ayak problemleri

- Ortopedik operasyonlar öncesi ve sonrasında rehabilitasyon

- Spor yaralanmaları ve rehabilitasyonu

 • Geriatrik rehabilitasyon
 • Skolyoz tanı ve tedavisi
 • Tortikollis tanı ve tedavisi
 • PRP tedavisi
 • Lokal enjeksiyon tedavileri
 • Osteoporoz tanı ve tedavisi
 • Şişmanlık (Obezite) ve şişmanlığa bağlı oluşan kas iskelet sistemi problemleri

 

Egzersiz Ünitesi

Egzersiz salonumuzu "hareket hayattır" prensibiyle son teknoloji cihazlarla donattık ve hastalarımızın hizmetine sunduk. Egzersiz salonumuzda programlanabilir aktif-pasif egzersiz bisikleti, treadmill (koşu bandı), özel yazılımlı aktif- dinamik egzersiz cihazlarımız, üst ekstremite motor defisitleri için geliştirilmiş pablo sistem ve yine bilgisayar veri tabanlı denge cihazı, diz ve omuz cpm cihazları ile hastalarımızın hizmetindeyiz.

Tymo Sistem

Tymo, çok yönlü ve kişiye özel uygulamalarla statik ve dinamik denge, balans ve postural kontrol eğitimi sağlayan, Türkiye'de ilk defa ünitemizde hastaların hizmetine sunulmuş bir sistemdir. Nörolojik, ortopedik, geriatrik rehabilitasyonda geniş bir hasta populasyonunda, her yaş grubunda uygulanabilir. Kişiye özel uyarlanabilen farklı terapötik oyunlarla zenginleştirilmiş yazılımı, motor ve sensöriyal ölçüm, değerlendirme ve tedavi imkanı sağlar.

En-Track Egzersiz Cihazları

Bu seri, aktif rehabilitasyon sürecinin her evresinde tam kontrol ve optimum tedavi imkanı  sağlayan özel bir yazılım programı ve bu programa uyarlı treadmill ve pnömotik sistemle çalışan cihazlar grubundan oluşur. Güçlendirme eğitimi, kardiyovasküler eğitim ve serbest stil çalışmalarda hastaya özel bilgiler veri tabanında toplanır ve her hasta için otomatik izlem şansı sunar. Bu sayede hastalarımızın günlük gelişimlerini sayısal ve istatiksel olarak takip etmek, tedavi sürecini yönlendirmek ve tedavi başarısını artırmak mümkündür.

Whirlpool

Merkezimizde hem alt hem üst ekstremiteler için hizmete sunulan girdap banyoları, dolaşımı artırır, eklem hareketlerinin açılmasına yardımcı olur, masaj etkisiyle ödem ve ağrı kontrolü sağlar, böylece iyileşme sürecinin önemli bir parçasıdır.

Elektroterapi Ünitesi

Son teknoloji ile donatılmış elektroterapi ünitemizde sıcak- soğuk tedavileri, us tedavisi, pnömotik kompresyon cihazları, analjezi ve kas - sinir stimulasyonu sağlayan elektrik akımları, vakum tedavisi, traksiyon cihazı, yüksek yoğunluklu lazer tedavimiz ve deneyimli ekibimizle hizmet sunmaktayız.

Yüksek Yoğunluklu Lazer Tedavisi (Hilterapi)

Yüksek yoğunluklu lazer tedavisi, lazer teknolojisinin ulaştığı son noktadır ve çağımızın en önemli ağrı tedavisidir. Bu tedavide kullanılan güçlü lazer ışınları, normal lazer uygulamalarına oranla dokunun daha derin bölgelerine (6 - 8 cm) ulaşabilmekte, özellikle derin kas ve tendon patolojilerinde ağrı ve inflamasyonda ilk seansta  %70, tedavi sonunda %93 azalma sağlayabilmektedir. Yüksek yoğunluklu lazer ünitemizde başta topuk dikeni, plantar fasiit, lateral-medial epikondilit, kalsifik tendinit, koksigodini, bursopatiler ve adeziv kapsülit olmak üzere ağrı ve inflamasyonun eşlik ettiği tüm kas-iskelet sistem problemlerinde uygulanmakta böylece hastalarımıza etkin ve kalıcı çözümler sunmaktayız. Yüksek yoğunluklu lazer tedavisi, güvenli, kalıcı, etkin ve ağrısız bir tedavi seçeneğidir.


Pediatrik Rehabilitasyon

Çocuk Fizyoterapi Merkezimizde çocuk hastaların yaşına uygun yaşam aktiviteleri ve fonksiyonel becerilerin kazandırılması hedeflenerek, erken dönemde tedaviye başlanması ile bütüncül bir yaklaşım sergilenmektedir. Çocuk Fizyoterapi Merkezimiz ve uygulamalar hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

Hekimlerimiz