Tüm Bölümlerimiz

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon son dönemlerde kadın ve erkeklerin en çok tercih ettiği epilasyon türlerinden bir tanesidir. Acısız işlemlerin yanı sıra kalıcı ve sağlıklı olması sebebiyle fazlasıyla ilgi görmektedir. Lazer epilasyon ile tüylerin kalıcı olarak ortadan kalkmasına kökten çözüm bulunurken, uzmanlar ve doğru cihazlarla yapıldığında etkisini hızlı bir şekilde göstermektedir. Lazer epilasyon konusunda uzmanlaşmış kişiler öncelikle uygulanacak bölgeyi, cilt rengini ve tipini, kıl yapısını inceleyerek tedavi için uygun adımları belirlemektedir. Sonuç olarak kişinin istenmeyen tüylerden kaç seansta kurtulacağının bilgisi kolaylıkla verilmektedir.

Lazer epilasyon fiyatları ve epilasyon uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi almak için hemen aşağıdaki formu doldurabilir veya 0850 222 0 494 numaralı telefonlardan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Kimlere Yapılmaktadır?

Öncelikle lazer epilasyonun önemli ölçüde tehlike arz ettiği unutulmamalıdır. Tedavi uygulanacak kişi 12 yaşından büyük ise, cilt ve kıl yapısı uygun görülen tedaviye engel değilse bir sonraki süreçlere geçilir. Ancak diğer epilasyon türlerinde olduğu gibi lazer epilasyon için de FDA onaylı cihazlar önerilmelidir.

Günümüz teknolojisinin tıp ile harmanlanması sonucu lazer epilasyon süreçleri kolayca bitirilmektedir. Lazer ışığı, bilinen ışıktan farklı olarak yayılımını gerçekleştirir. Işığın tek dalga boyutunda düz bir demet halinde yayılması ile meydana gelir. Milisaniyelik atışlar ile cilde uygulanır. Kıla rengini veren melonin pigmenti tarafından emilime uğrar ve çevresindeki dokulara zarar vermeden kıl kökünü hedef alır. Yani kıl kökünde oluşturduğu ısı ile kıl köklerini kolayca tahrip eder. Son işlemlerin tamamlanması tüy ve cilt tipine, alanın genişliğine, rengine bağlı bir etkendir. Bu seansların belirlenen periyotlarla tekrarlanması kalıcılığın artırılması için gereklidir.

Lazer Epilasyonun Zararlı mıdır?

Lazer epilasyon doğru uygulanırsa hiçbir zararı bulunmaz. Deri rengini sağlayan melanin pigmenti fazla olursa (esmer ya da bronz ten) lazer epilasyondan etkilenme riski kaçınılmaz olabilir. İşlemlere başlanmadan önce koyu renkli ciltlere test atışları yapılmaktadır. Etkili epilasyon için cilt rengi, kıl rengi kalınlığı ve yoğunluğu dikkate alınır. Lazer epilasyon uygulamasının ardından en az 15 gün güneşten korunulması gerekmektedir. Bu sebeple tedaviyi yaptırmak isteyen çoğu kişi kış aylarını tercih etmektedir. 30 veya daha yüksek faktör güneş koruyucusu kullanmak uzmanlar tarafından önerilmektedir. Epilasyon yapılan bölgeleri nemlendirici kremler ile nemli tutmak son derece önemlidir. Uygulamadan sonra 24 saat sıcak su ile temasa geçilmesi önerilmez. Ayrıca 24 saat içerisinde şişme veya ağrı gözlemlenirse yumuşak beze sarılı buz uygulaması ağrının etkisini azaltacaktır. Ağrılar dayanılmayacak kıvama geldiğinde, ağrı kesici kullanmak iyi olabilir. Mutlaka uzmana bilgi verilip danışılması gerekmektedir. 48 saat boyunca epilasyon yapılan bölgeyi kesinlikle tıraş edilmemelidir. Tedaviye başlamadan 2 veya 3 gün önceden tüylerin kısa bir şekilde tıraşlanmasını istiyoruz.

Psikososyal ve kozmetik sorun haline gelen tüylenmenin giderilmesi için geliştirilen lazer epilasyon yaklaşık olarak 25 yıldır uygulanan ve en güvenilen tedaviler arasındadır. Vücudun tüm bölgelerine uygulanabildiği gibi, ilk uygulama işlemleri yapılmadan önce en az 15 gün boyunca lazer işlemi görecek tüylere dokunulmamış olması gerekmektedir. Dokunulmamasının amacı ise tüylerin sertliği ve miktarının rahatça gözlemlenebilecek kıvama gelmesi ve lazer tedavisinden alınması şart koşulan verimliliğin üst düzeylere çıkması hedeflenmektedir.


Lazer epilasyon fiyatları ve epilasyon uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi almak için hemen aşağıdaki formu doldurabilir veya 0850 222 0 494 numaralı telefonlardan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Lazer epilasyon uygulamalarımız ve paket fiyatları hakkında detaylı olarak bilgilendirilmek için formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.

Hastahane Seçiniz (*)
Adınız Soyadınız (*)
Cinsiyetiniz (*)
Cep Telefonunuz (*)
E-mail Adresiniz
Onay (*)
Doğrulama Kodu (*) Doğrulama KoduDoğrulama Kodunu Yenile
(*) Zorunlu Alanlar