Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon uygulamalarımız ve paket fiyatları hakkında detaylı olarak bilgilendirilmek için formu doldurun, sizinle iletişime geçelim.
Doğrulama KoduDoğrulama Kodunu Yenile
Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon son dönemlerde kadın ve erkeklerin en çok tercih ettiği epilasyon türlerinden bir tanesidir. Sosyal ve kozmetik olarak problem haline gelen tüylenmenin giderilmesi için geliştirilen lazer epilasyon tedavisi 25 yıldır uygulanmaktadır. Tüylenmeye karşı tüm metotlar arasında en çok tercih edilen ve en kalıcı çözümü sunan yöntemdir. Acısız olmasının yanı sıra kalıcı ve sağlıklı olması sebebiyle de fazlasıyla ilgi görmektedir. Lazer epilasyon yöntemi tüylerin kalıcı olarak ortadan kalkması amaçlanırken, alanında yetkin uzmanlar ve doğru cihazlar ile uygulandığında etkisini hızlı bir şekilde göstermektedir. Lazer epilasyon alanında uzmanlaşmış kişiler, lazer tedavisi uygulanacak bölgenin cilt rengi ve tipi, kıl yapısı gibi özelliklerini inceleyerek seans için uygun adımları belirlemektedirler.

Lazer epilasyon fiyatları ve epilasyon uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi almak için hemen aşağıdaki formu doldurabilir ya da 0850 222 0 494 numaralı telefonlardan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon tedavisi ile ilgili hazırlıklara işlemden 15 gün önce başlanması gerekmektedir. Bu süre zarfında kılları kökünden alan ağda yöntemi, ip, cımbız ya da epilatör gibi uygulamalardan kaçınılmalıdır. Jilet kullanılarak tıraş olunması ve kıl köklerinin kalınlaştırılması doğru yöntemdir. Derinin yapısını ve rengini değiştiren peeling ve solaryum uygulamalarına da tedaviden 15 gün önce son verilmelidir.

Lazer epilasyon uygulamasında Alexandrite, Diode, Nd-yag gibi farklı cihazlar kullanılsa da temelde hepsinin çalışma prensibi aynıdır. Kullanılan cihazlar kıl ve cilt tipine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Uzman kontrolünde gerekli testlerin yapılması sonrası kullanılacak cihaz belirlenir. Tüm epilasyon türlerinde olduğu gibi lazer epilasyon uygulaması için de FDA onaylı cihazlar önerilmelidir.

Lazer epilasyon uygulaması sırasında temizlenmiş ve tüyleri kısaltılmış bölgeye lazer ile tarama işlemi yapılır. Lazer ışınları deri üzerinden direkt kıl köklerine nüfuz ederek kökleri tahrip etmektedir. Lazer epilasyon, cilde milisaniyelik atışlar ile uygulanmaktadır. Çevresindeki dokulara zarar vermeden direkt olarak kıl kökünü hedef alır. Kıl kökünde meydana getirdiği ısı ile kökler tahrip olur. Seansların belirlenen periyotlar ile gerçekleştirilmesi tedavinin başarıya ulaşmasında önemli bir etmendir. Alan genişliğine göre süresi değişen uygulama sonrası 15 gün içerisinde kökleri tahrip olmuş kıllarda dökülme meydana gelmektedir.
 

Lazer Epilasyon Kimlere Yapılır?

Öncelikle lazer epilasyon uygulaması yapılmadan gerekli incelemelerin yapılması gerektiği aksi halde tehlike arz edebileceği unutulmamalıdır. Tedavi uygulanacak kişinin 14 yaşından büyük olması, cilt ve kıl yapısının lazer epilasyon yöntemine uygun olması şartlarının sağlanması durumunda tedaviye onay verilir. Günümüz teknoloji şartlarının tıp alanıyla birleştirilmesi sonucu ortaya çıkan lazer epilasyon uygulaması, kişinin istenmeyen tüylerinden kurtulması için en uygun yöntemdir. Kişinin yaş durumu, cilt ve kıl tipine bağlı olarak seans sayısı değişiklik göstermektedir.
 

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Yapılır?

Lazer epilasyon tedavisi, neredeyse tüm vücuda uygulanabilmektedir. Epilasyon tedavisi uygulanacak bölgede, sivilce, yara, uçuk veya egzama gibi bir cilt sorunu olmaması gerekmektedir. Lazer epilasyonda en çok tercih edilen bölgelerden biri yüz bölgesidir. Özellikle kadınların yüzlerinde meydana gelen ayva tüylerinden kurtulmaları için sıkça tercih ettikleri yüz bölgesine genellikle iğneli epilasyon yöntemi uygulanmaktadır. Epilasyonun yapıldığı bölgeyi güneş ışınlarına maruz bırakmamak gerektiğinden, yüze yapılacak epilasyon için kış ayları önerilmektedir. İstenmeyen tüylerinden kurtulmak isteyen kişinin isteğine bağlı olarak; koltuk altı, bikini bölgesi, sırt, bacaklar ve karın bölgesi en çok tercih edilen bölgelerdendir. Bölgenin kıl yoğunluğuna bağlı olarak seans sayısı değişiklik göstermektedir. Önerilen seans sayısı tamamlandığında %60-%80 başarı oranı görülmektedir.

Lazer Epilasyon Kalıcı Mıdır?

Lazer epilasyon tedavisine başlamadan önce en çok yöneltilen sorulardan biri “Lazer epilasyon kalıcı mıdır?” sorusudur. Her türlü epilasyon yöntemini deneyip kalıcı bir çözüm arayan kişilerin, bu soruyu sorması gayet normaldir. Günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemleri arasında en kısa sürede en kalıcı etkiyi veren çözüm lazer epilasyondur. Lazer epilasyon tedavisi ile istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanız mümkündür. Ortalama 6-8 arası seans süresince uygulanan epilasyon yönteminin uygulanma aralıkları kişiye göre değişiklik göstermektedir.

Lazer epilasyona girmeden önce kılları kökünden alacak uygulamalardan kaçınmak gerekir. Bu yöntemler, tedavinin başarıya ulaşmasını olumsuz olarak etkileyebilir. Lazer epilasyon tedavisinin sonuna gelindiği zaman etkinin net bir şekilde görülebilmesi için 6 ay farklı bir lazer uygulamasından kaçınılmalıdır. Tedavide başarı yüzdesinin artması için, seansa gelecek kişilerin ergenlik dönemini atlatmış olması tavsiye edilmektedir. Bu durumun sebebi hormonal dengenin sağlanması gerekliliğidir.18-20 yaş sonrası tedaviye gelen kişilerde daha kalıcı bir sonuç olduğu görülmektedir.

Başarıya ulaşmış tedaviden sonra meydana gelebilecek sağlık problemleri ya da hormonal değişiklikler, uzun vadede sonucu etkileyebilmektedir. Kişinin hormon tedavisi alması, hamilelik gibi durumlarda vücutta yeniden kıllanma gibi istenmeyen problemler meydana gelebilir. Bu durum gayet normaldir ve uygulanan seansın başarısı ile ilgili değildir. Tüylerden kurtulmak tedavinin ilk başladığı zamana göre daha kolay olacaktır ve bu tarz bir durumun yaşanması söz konusu olduğunda mutlaka bir uzmana danışılmalıdır.

Sonuç olarak günümüzde istenmeyen kıllardan kurtulmanın en etkili ve kalıcı yöntemi lazer epilasyondur.


Lazer Epilasyon Zararlı Mıdır?

Lazer epilasyonun ülkemizde uygulanmaya başladığı süre baz alındığında zararlarının henüz tam olarak bilinmediğini söyleyebiliriz. Bunun yanında uzun vadede ortaya çıkan sonuçları görmemekle birlikte elimizdeki verilerle bilinen bir zararı olmadığını da rahatlıkla belirtebiliriz. “Lazer epilasyon zararlı mıdır?” sorusu sıkça sorulan ve zararlı olduğundan çekinilerek zaman zaman uzak durulan bir uygulamadır. Tedavi öncesi gerekli test ve kontrollerin yapılması, tedavinin uygulanacağı kliğinin gerekli sterilizasyon şartlarını sağlaması ve alanında uzman kişi/hekim kontrolünde gerçekleştirilme durumları sağlandığında zararı olmadığı görülmektedir. Sonuç olarak, doğru uygulandığı takdirde lazer epilasyon tedavisinin hiçbir sakıncasının bulunmadığını söyleyebiliriz.

Lazer epilasyon sonrası 15 gün güneşten korunulması gerektiği bilgilendirilmesi seans sırasında yapılmakta ve uyarı dikkate alınmadığında deride istenmeyen lekeler gibi bazı sorunlar meydana gelme ihtimali bulunmaktadır. Bu sebeple tedavi için kış aylarının seçilmesi önerilmektedir. Yazın yapıldığı taktirde yüksek koruma faktörlü güneş koruyucusu ile cildi koruyarak lazer epilasyon yaptırabilirsiniz.  Epilasyon uygulanan bölgeye koruyucu krem sürülmesi de uygulanması gereken koruma önlemlerindendir. Lazer sonrası 24 saat boyunca sıcak su temasından da kaçınılmalıdır. Yapılan bu bilgilendirmelere uyulduğu takdirde olumsuz herhangi bir durumun yaşanması söz konusu olmamaktadır. Lazer uygulamasının deriye, ter bezlerine, lenf ya da damarlara ulaşması söz konusu değildir. Lazer ışınları doğrudan kıl köklerini hedef almaktadır. Lazer tedavisi öncesi test atışı yapılıp alerjik reaksiyon durumunun gözlenmesi ve kıllanma problemi meydana getirebilecek bir hormon problemi olup olmadığının kan testi ile kontrol edilmesi de uygulanması gereken bir prosedürdür. Ciltte görülebilecek olası kızarıklık, yanma, şişme yahut tahriş durumlarında uzman bir hekime danışılmalı ve gerekirse lazer epilasyon tedavisine son verilmelidir.

Lazer epilasyon fiyatları ve epilasyon uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi almak için hemen aşağıdaki formu doldurabilir ya da 0850 222 0 494 numaralı telefonlardan bizimle iletişime geçebilirsiniz.