Tüm Bölümlerimiz

Tüp Bebek Merkezi

Sizi Arayalım

Adınız Soyadınız (*)
Cep Telefonunuz (*)
Onay (*)
Doğrulama Kodu (*) Doğrulama KoduDoğrulama Kodunu Yenile
(*) Zorunlu Alanlar

Tüp Bebek Tedavisi Nedir?

Tüp bebek Merkezimiz 2007 yılından bu yana alanında uzman ekibiyle hizmet vermektedir. Tüp bebek tedavi merkezimizde uzun yıllardır başarıyla hem ülkemizden, hem de yurt dışından başvuran çiftlerimizi anne-baba yapma, yumurta rezervi azalmış, ileri yaşa ulaşan bekar kadınlarda yumurta dondurma, kemoterapi tedavisi görmesi gereken hastalarda yumurta ve spermlerin dondurularak saklanması üzerine çalışılmaktadır.

Çakmak Erdem Hastahanemiz bünyesinde hizmet veren tüp bebek tedavisi için merkezimizde tedavi gören hastalarımızın rahatı ve kendilerini özel hissetmelerini sağlamak birincil amacımızdır. 

Ücretsiz Spermiogram testi ve Muayene. Tüp bebek fiyatları ve tedavisi hakkında detaylı olarak bilgilendirilmek için formu doldurun, sizinle iletişime geçelim. 

 

Tüp Bebek Nedir, Nasıl Yapılır?

Her hasta özeldir ve her hastanın hikayesine özel tedavi planı oluşturulmalıdır.

Hasta hakları ve mahremiyetine uygun olarak modern üreme tedavi seçeneklerini çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerimize, yaşadıkları maddi ve manevi yükü en aza indirerek güvenilir bir şekilde uygulamaktayız.

İnfertilite (Kısırlık)

Dünyada çok yaygın olarak görülen kısırlık problemine yaklaşık altı çiftten birinde rastlanmaktadır. Çiftlerin 1 yıl korunmasız ilişkiye girmesine rağmen gebelik oluşmamasına infertilite denir. Teşhis için çiftlerin her ikisinin muayenesi, öykünün doğru ve eksiksiz alınması ve gereken tetkiklerin eksiksiz yapılması gerekmektedir. Bazı çiftlerde ise tüm araştırmalara rağmen infertilite nedeni saptanamaz. Buna açıklanamayan infertilite denir. İnfertil çiftlerin de % 10’u bu gruptandır. Çağdaş infertilite tedavileri ile açıklanamayan infertilite olgularında başarı oranı yüksektir.

Primer infertilite olgularında ise daha önce hiç gebelik oluşmamıştır.

Sekonder infertilitede ise daha önce çiftlerin ortak bir gebelikleri olmuştur ancak tekrar gebelik gerçekleşememiştir.

İnfertilite sorununda problem vakaların 1/3’ünde erkekte, 1/3’ünde kadında, 1/3’ünde ise hem erkek, hem de kadında saptanmaktadır. Sperm ve/veya yumurta kalitesi bozuk olabilir, bazen spermin yumurtaya ulaşmasını sağlayan yolda (fallop tüplerinde) tıkanıklık olabilir. Embriyo geliştikten sonra da uterusa (rahime) yuvalanabilmeli ve sağlıklı büyüyebilmelidir. Metabolik bozukluklar, stres, ilerlemiş yaş, alkol/sigara/uyuşturucu kullanımı, beslenme yetersizliği veya aşırı kilo fertiliteye (doğurganlığa) olumsuz etki yapar.

Tüp Bebek Tedavi Merkezimizde Uygulanan Tedavi Seçenekleri

  • Ovulasyon İndüksiyonu: Yumurta gelişimini artırmak için kullanılan ilaç tedavisi
  • İntrauterine İnseminasyon (IUI) (Aşılama): Kadının ovulasyon döneminde laboratuvar ortamında özel aşamalardan geçirilip hazırlanmış spermlerin, özel katater aracılığı ile anne adayının rahmine enjekte edilme işlemidir. Kadında yumurtlama gerçekleştikten sonra çatlatma iğnesi yapılır. 36-48 saat sonra erkekten alınan sperm, özel işlemlerden geçirilir. IUI (aşılama), anestezi gerektirmeyen ve muayenehane koşullarında yapılabilen bir işlemdir. İnce bir kateter ile sperm örneği rahim içine verilir. Böyle bir tedavinin yapılması için kadının fallop tüplerinin açık olması şarttır. Sperm sayısı yeterli olmalıdır. Sperm sayısı, morfolojisi çok önemlidir. 10 milyon/ml altında sperm varlığında aşılama yapılmamalıdır. Ayrıca sperm morfolojisi Kruger kriterlerine %5 ve altında ise IUI uygulanmaz. Aşılama tedavisi özellikle açıklanamayan infertilite olgularında tercih edilir ve 4 kereden fazla yapılmasının gebelik şansını arttırmadığı tespit edilmiştir. Aşılama işleminden sonra çiftler günlük aktivitelerine devam edebilmektedir.

  • İn Vitro Fertilizasyon (IVF): Klasik tüp bebek işlemidir. Bir veya birden fazla yumurta hücresi vücut dışı ortamda spermle buluşturulur. Döllenip fetüs haline gelmesi sağlandıktan sonra anne adayının rahmine yerleştirilir.

  • İntra Citoplasmic Sperm Enjeksiyon (ICSI): Bir veya birden fazla yumurta hücresinin içine sperm enjeksiyonu yapılır, döllenip fetüs haline geldiğinde anne adayının rahmine yerleştirilir.

  • Embriyo Dondurma: Embriyolar ileri tarihlerde kullanılmak üzere dondurularak özel tanklar içerisinde saklanır.

  • Sperm Dondurma: Kemoterapi tedavisi görecek, sperm rezervi giderek azalan erkeklerin spermleri dondurularak saklanır.

  • Oosit (Yumurta) Dondurma: Yumurta rezervi azalmış (testlerle onaylı), kemoterapi tedavisi görecek kadınların yumurtaları dondurularak saklanır.

  • Cerrahi Yöntemler ile Sperm Arama (TESA - TESE): Menisinde sperm bulunmayan (azoospermi) erkeklerin testislerinde iğneyle veya ameliyatla sperm aranır.
     

Tüp Bebek Ekibimiz

Tüp bebek merkezi

Videolar

Blog

Sorularla Tüp Bebek

Sorularla Tüp Bebek 1.Tüp bebek tedavisi kimlere uygulanır? Çocuk sahibi olamayan çiftler başka tedavilerle sonuç alamamışsa, Erkekte...

DEVAMINI OKU

Yumurta Dondurma Doğurganlığı Korumada Bir Mucize!

Günümüz yaşam koşulları, modern hayatın bize getirdiği ileri yaş evlilikleri, kanserlerin ve kanser tedavilerinin çoğalması, çeşitli nedenlerle...

DEVAMINI OKU

Tüp Bebek Tedavisinde Merak Edilenler

​Çocuk İstemi ile Tüp Bebek Merkezine İlk Başvurduğumuzda Neler Yapılır? Öncelikle hikayeniz dinlenerek yaşınız, evlilik süreniz sizin ve eşinizin...

DEVAMINI OKU

Anne Olmanın Yaşı Yok!

Yumurta (oosit) dondurma işlemi kadının yumurtalıklarından toplanan olgun yumurtaların ileriki yıllarda çocuk sahibi olunabilmesi için vitrifikasyon yöntemiyle...

DEVAMINI OKU